Kronika szkolna, czerwiec 2015r.

Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

26 czerwca 2015 roku o godzinie 11.00  w murach rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się druga tego dnia uroczystość. Uczniowie klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.

Dyrektor placówki Krzysztof Jarosz powiedział, że zdobycie dobrego zawodu to najlepszy start w dorosłość. „Tylko uczciwa i rzetelna praca da Wam satysfakcję” – podkreślił dyrektor w swoim przemówieniu  zwracając się do absolwentów szkoły.

Czytaj więcej...

KONKURS NA LOGO SKS

26 czerwca 2015 roku ogłoszone zostały wyniki i poznaliśmy zwycięzców konkursu na Logo Szkolnego Klubu Sportowego. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszego graficznego symbolu dla Szkolnego Klubu Sportowego działającego przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. Prace konkursowe oceniane były w zakresie pomysłowości, oryginalności, funkcjonalności i czytelności. Opiekunka SKS pani Magdalena Ratajczak ogłosiła wyniki i podziękowała wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pomysłowość.  

Czytaj więcej...

10-lecie Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego Profilaktyka a Ty PaT

Z okazji obchodów 10-lecia Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego Profilaktyka a Ty PaT w dniach 23-24 czerwca 2015 roku, grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu udała się do Warszawy. Jest to program, który zakłada życie wolne od uzależnień. Wolontariusze z mieli okazję spędzić noc na Stadionie Narodowym uczestnicząc w Gali programu oraz koncertach. Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Hyży natomiast atrakcją pokaz laserów oraz wystawa w formie 3D i 4D pt. „Pompeje”.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/ 2015

Na ten dzień wielu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu czekało z utęsknieniem. 26 czerwca o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/ 2015. Tego dnia promocję do klas programowo wyższych otrzymali uczniowie Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Czytaj więcej...

Pierwsze godziny języka niemieckiego w ramach projektu Erasmus Plus

W pod koniec czerwca 2015 r. w Zespole Szkól Zawodowych w Rawiczu odbył się kurs języka niemieckiego dla uczniów, którzy na wiosnę 2016 roku pojadą na zagraniczną praktykę zawodową do Niemiec. Zajęcia z inicjatywy Fundacji Cordis nieodpłatnie prowadziła nauczycielka Magdalena Nawrot. Celem zajęć było poznanie podstaw języka niemieckiego, którego uczniowie uczyć się będą od przyszłego roku szkolnego w ramach projektu Erasmus Plus Kształcenie i szkolenie zawodowe „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej”.

Czytaj więcej...

Ostatni rajd roku szkolnego ....

W sobotę 20 czerwca, grupka uczniów ZSZ w Rawiczu wraz z dwoma opiekunami - Jakubem Morysonem i Tomaszem Maruwką - wybrała się na rajd rowerowy. Pomimo kapryśnej pogody, nie zniechęceni, udaliśmy się na objazd gminy Rawicz, by aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie. Tradycyjnie kierowaliśmy się ścieżką rowerową do Sarnowy, a stamtąd przez Sarnówkę, Żołędnicę do Zakrzewa.

Czytaj więcej...

Nastał czas zawodowców…

W dniach 8-12.06.2015r. uczniowie klasy II kształcący się w zawodzie technik ekonomista odbyli praktykę zawodową w laboratoriach Politechniki Poznańskiej w ramach projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”.

Czytaj więcej...

Tego jeszcze w ZSZ nie było!

W sobotę 13 czerwca 2015 roku o godz. 20.01 w hali wydziału mechanicznego warsztatów szkolnych odbył się spektakl rawickiego poety, artysty - grafika komputerowego, emerytowanego nauczyciela polonisty Zespołu Szkół Zawodowych - Henryka Pawłowskiego.  W przedstawieniu  "Stand - up" oprócz autora ( JA) wystąpili: Piotr Pawłowski (TY), Krzysztof Matysiak -ON( narrator)  i Michał Budzay Burzyński - raper.

Czytaj więcej...

IV POWIATOWY OTWARTY KONKURS FRYZJERSKI DLA UCZNIÓW

14 czerwca 2015 roku w Hotelu „Brylant” w Rawiczu swoje umiejętności zaprezentowali adepci zawodu fryzjer. W konkursie udział wzięli uczniowie z Rawicza, Miejskiej Górki, Śmigla, Starego Bojanowa, Kościana, Czacza, Nietążkowa oraz Leszna.
Konkurs organizowany był z myślą o uczniach kształcących się w zawodzie fryzjer zarówno w szkole zasadniczej jak i technikum, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności, kreatywność i pomysły na wykonanie nowatorskich stylizacji główki treningowej we wskazanych konkurencjach.

Czytaj więcej...

Uczniowie z ZSZ w Rawiczu na wymianie w Niemczech


W dniach 8-13.06.2015 odbyła się kolejna wymiana uczniów w ramach partnerstwa szkół pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych w Rawiczu a niemiecką szkołą Berufsschulzentrum am Westerberg z Osnabrück. Tym razem miejscem spotkania był Osnabrück. 14 uczniów wraz z opiekunkami panią Małgorzatą Kędzią i panią Magdaleną Nawrot udało się w poniedziałek 8.06.2015 do Niemiec.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Wrocławia

Dnia 11.06.2015 uczniowie klasy I aw, wraz z opiekunami- Ireną Marakkala Manage i Magdaleną Ratajczak, wybrali się na wycieczkę do Parku wodnego we Wrocławiu. Po krótkiej jeździe pociągiem uczniowie udali się sprawnie i szybko w kierunku aquaparku. Tam, po wejściu na halę, uczestnicy wycieczki mieli okazję odwiedzić solankę, basen rekreacyjny i jacuzzi.

Czytaj więcej...

Sportowa rywalizacja, zabawa, taniec, czyli Dzień Sportu w ZSZ

2 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się coroczne obchody Dnia Sportu. Propagowanie aktywności fizycznej, wspólna zabawa i integracja młodzieży to cele, które przyświecały organizatorom imprezy. Młodzież walczyła o tytuł najbardziej usportowionej klasy biorąc udział w konkurencjach sprawnościowo – rekreacyjnych (m.in.  rzuty do kosza, do tarczy, drużynowe przeskoki przez linę, żółwia jazda na rowerze, bieg po kartonach). Najlepsi okazali się uczniowie z  klasy 2 TTM, drugie miejsce zajęła klasa 3 TB, zaś trzecie 1 TEL. Wspólny taniec uczniów i nauczycieli pod okiem instruktorki fitness p. Anety Kotlarskiej wywołał najwięcej emocji wśród zgromadzonych. Nauka zumby była dla wielu nie lada wyzwaniem. Uczniowie mogli także obejrzeć występ swoich kolegów i koleżanek z Koła Przyjaciół Biblioteki. Młodzież  pod nadzorem  p. Ireny Manage i p. V. Kistowskiej – Lisek wystawiła sztukę A. Abrahamowicza „Po burzy”. Młodzi aktorzy  żywiołowo odegrali swoje role,  wywołując tym aplauz widowni.

Czytaj więcej...

Aktor Lech Dyblik w ZSZ w Rawiczu

Lech Dyblik – aktor, pieśniarz Teatru Narodowego w Warszawie, 1 czerwca 2015 roku prowadząc monolog wprowadził młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w temat uzależnienia od alkoholu.  ,,Kuszenie śmierci” - pod takim tytułem trwało półtoragodzinne spotkanie uczniów z aktorem podczas, którego omówił przyczyny i okoliczności popadania w uzależnienie. Zniszczone relacje rodzinne i towarzyskie, pustka wokół doprowadziły dobrze zapowiadającego się aktora na samo dno, do myśli o samobójczej śmierci.

Czytaj więcej...

PaT na ulicach Rawicza

1 czerwca 2015 roku wolontariusze Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu działający w grupie Sympatycy PaT brali udział w profilaktycznym  happeningu  ulicami miasta. W związku z obchodami Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki oraz Światowego Dnia Bez Papierosa   na rawickim Rynku wykonano „Zryw Wolnych Serc” czyli 60 sekundowe bicie serca, jako znak serc wolnych od uzależnień. Wolontariusze w tym dniu wykazali się dużą aktywnością. O godzinie 12.00 wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z aktorem Lechem Dyblikiem w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu pt. „Kuszenie śmierci”.

Czytaj więcej...

Statystyki

4552664
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
61
1598
1965
10784
18578
4552664

Twoje IP: 3.238.252.196
Data i godzina: 2022-08-17 02:55:13

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

SUKCESY MATEMATYCZNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły startowali z powodzeniem w wielu konkursach matematycznych.

Rozpoczęliśmy „matematyczny” rok szkolny udziałem w Alfiku Matematycznym.

Z licznej grupy uczestników najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy IITTi Piotr Kupczyk, zdobywając wynik: bardzo dobry oraz w nagrodę darmowy udział w konkursie Maks Matematyczny. Jest to zupełnie nowa koncepcja konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Polega na rozwiązaniu dwóch zadań w formie internetowych gier matematycznych.  I tutaj Piotr poradził sobie świetnie zdobywając również wynik: bardzo dobry.

Więcej…
Wednesday the 17th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©