Biblioteka

 

„Biblioteka nie jest po to, by była w paki zamykana albo dla ozdoby służąca. Jest po to, by była powszechnie używana”

Joachim LelewelPracownicy biblioteki: 

mgr Violetta Kistowska – Lisek

mgr Irena Marakkala Manage 

 

Lokal: 

Biblioteka składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni i czytelni.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - czwartek

8.00 – 14.00

Piątek

8.25 – 13.25

 

Zasoby:

 Ilość woluminów: 22.788

 

Bank podręczników:

 • W Zespole Szkół Zawodowych działa Bank podręczników, którym objęci są wszyscy chętni uczniowie klas I i II technikum. W następnych latach planujemy poszerzenie działalności banku o kolejne roczniki.

 

Oddziaływania wychowawcze podejmowane przez bibliotekę szkolną (na podstawie programu wychowawczego biblioteki Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu).

 • Wyrabianie nawyków samokształcenia na dalszych etapach edukacji szkolnej
 • Przygotowanie uczniów do samodzielnego wyszukiwania informacji za pomocą warsztatu informacyjno – bibliograficznego
 • Uczenie młodzieży aktywnego odbioru kultury lokalnej, regionalnej i państwowej
 • Kultywowanie tradycji narodowej kraju, regionu, miasta i szkoły
 • Zachęcanie uczniów do rozwijania własnych zainteresowań

 

Przewidywane i już osiągane efekty pracy wychowawczej:

 • Czytelnik ma poczucie własnej godności i wartości, szanuje drugą osobę
 • Umie współpracować w grupie
 • Jest twórczy i zaangażowany w stosunku do otaczającej  rzeczywistości
 • Odznacza się kulturą osobistą, czytelniczą i postrzega książkę jako wartość
 • Zna i utożsamia się z dziedzictwem kulturowym kraju, regionu i szkoły
 • Umie funkcjonować w społeczeństwie informacyjnym
 • Jest wolny wewnętrznie od nałogów i patologii

Z literaturą za pan brat

W środę, 9 stycznia, w bibliotece szkolnej, w ramach zajęć bibliotecznych odbył się konkurs pt. „Z literaturą za pan brat”, w którym wzięli udział uczniowie z klas technikum.

Uczestnicy rozwiązali test z zakresu literatury składający się z 20 pytań. Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości z zakresu historii literatury, rozwijanie zainteresowań literackich, zachęcanie uczniów do kontaktu z książką oraz inspirowanie ich do sięgania po książki spoza kanonu lektur.

Czytaj więcej...

Uroczysty apel z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego

W 1795 roku trzy mocarstwa: Rosja, Austria i Prusy podzieliły pomiędzy siebie Polskę. Wielkopolska znalazła się pod panowaniem pruskim. Mimo braku granic Polska istniała w sercach, duszy i tradycji Polaków. Naród polski nadal istniał i starał się pokazywać swą odrębność poprzez kulturę, sztukę, muzykę i taniec. Jedyną nadzieją Polaków stał się wybuch wojny, która podzieliła zaborców. Wielkopolanie nie mogli dłużej czekać, gdyż nie mogli znieść obecności znienawidzonego zaborcy w swych miastach.

Czytaj więcej...

Góra Grosza 2012

Jak co roku przeprowadzona została w naszej szkole szczytna akcja o znanej chyba dla każdego ucznia nazwie Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone będą w szczególności na pomoc małym domom dla dzieci, w których realizowane są programy mające na celu powrót dziecka do rodziny. Bo co może być lepsze dla rozwoju dziecka, jak nie jego własna rodzina?

Czytaj więcej...

O Kazimierzu Nowaku i jego Afryce

21 listopada 2012r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z klas IIs i IIw uczestniczyli w spotkaniu z redaktorem i podróżnikiem, panem Łukaszem Wierzbickim, który zebrał i opracował reportaże Kazimierza Nowaka z jego podróży do Afryki. Spotkanie odbyło się w sali witrażowej rawickiego Domu Kultury.

Czytaj więcej...

Spotkanie z rawickimi olimpijkami

W środę trzeciego października grupa pasjonatów sportu z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczyła w spotkaniu z Anitą Włodarczyk i Karoliną Kucharczyk. Podczas uroczystości w Gimnazjum w Sierakowie samorządowcy z gminy Rawicz i powiatu podziękowali obu sportsmenkom za liczne osiągnięcia sportowe, życząc kolejnych sukcesów. Oprócz gratulacji olimpijki otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 10.000 złotych.

Czytaj więcej...

„Dulska” w Gimnazjum

W ramach promocji naszej szkoły i współpracy z Gimnazjum w Sierakowie 12.06.2012r. uczniowie z kl.I TZ i II TLM ponownie zaprezentowali fragmenty dramatu G. Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej", tym razem swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Czytaj więcej...

Komiks w bibliotece

W dniu 22.05.2012r. młodzież z klasy I TZ wzięła udział w warsztatach zatytułowanych "Komiks w bibliotece". Zajęcia prowadził historyk kultury z Centrum Animacji Kultury w Poznaniu - Pan Michał Słomka, który jest inicjatorem i organizatorem koncertów, projekcji oraz publikacji prezentujących kulturę krajów Europy Środkowej.

Czytaj więcej...

Szkolne Dni Teatru

W piątek 13 kwietnia, jak co roku, odbyły się w naszej szkole Dni Teatru.

Czytaj więcej...

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

We wtorek, 20 grudnia 2011 r. na widowni sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Góra Grosza 2011

W dniach 29.11.2011 do 1.12.2011 została przeprowadzona w naszej szkole coroczna akcja charytatywna Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka,pogotowi rodzinnych oraz rodzin zastępczych.

Czytaj więcej...

Statystyki

4902707
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
99
1231
4466
24003
14829
4902707

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 02:46:27

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

II Rawickie Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

19 marca na sali sportowej w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, odbędą się "II Rawickie Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc". Patronat nad imprezą objęli: Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca, Starosta Powiatu Rawickiego Adama Sperzyński i Burmistrz Gminy Rawicz Grzegorz Kubik. Organizatorzy zachęcają do udziału w zawodach wszystkich miłośników sportów siłowych.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©