Kronika szkolna, marzec 2009r.

Mieszkanka powiatu rawickiego i uczennica ZSZ w Rawiczu finalistką V Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

6 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbył się finał V Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego a organizatorami byli Prezes Urzędu Ochrony konkurencji i Konsumentów, Federacja Konsumentów oraz Inspekcja Handlowa Inspektorat w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Próbne egzaminy zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

      Dnia 9 marca 2009 r. uczniowie klas czwartych Technikum przystąpili do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Był to egzamin próbny w etapie pisemnym. Etap praktyczny będzie realizowany w ramach zajęć specjalizacyjnych.

Czytaj więcej...

Nowa pracownia komputerowa w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

W ZSZ W Rawiczu w wyniku starań dyrekcji szkoły oraz nauczycieli przedmiotów technicznych, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Rawiczu powstała pracownia z przeznaczeniem do kształcenia w zawodach technicznych. Główny nacisk położony jest na kształcenie w zawodzie technik mechanik. Pracownia wyposażona jest w 15 nowoczesnych komputerów uczniowskich, 1 nauczycielski, rzutnik multimedialny oraz oprogramowanie AutoCAD, SolidEDGE, EDGE CAM, programowanie obrabiarek CNC ze sterowaniem Sinumerik 840D oraz trenażer do sterowania obrabiarkami skrawającymi.

Czytaj więcej...

Oferta ZSZ na Powiatowych Targach Edukacyjnych w Rawiczu

17 marca 2009 r. nasza Szkoła po raz kolejny prezentowała swoją ofertę edukacyjną na Powiatowych Targach Edukacyjnych w Rawiczu. W tym roku zajmowaliśmy miejsce na tzw. galerii holu Gimnazjum nr 2 w Sierakowie. Na ośmiu stanowiskach uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali prezentacje techników kształcących w zawodach: technik ochrony środowiska, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik elektryk, technik mechanik, technik budownictwa.

Czytaj więcej...

Projekt "Jak działa moja gmin@?"

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu jest jedną z 60 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie organizowanym przez Polską Fundacje im. Roberta Schumana. Projekt którego hasłem jest Jak działa moja gmin@?, ma na celu zwiększenie aktywności młodych ludzi w życiu społeczności lokalnej, a zwłaszcza zachęcenie ich do udziału w wyborach do samorządu terytorialnego, śledzenia działań lokalnych władz oraz wykorzystywania uprawnień przysługujących obywatelom wobec urzędników i radnych.

Czytaj więcej...

Etap wojewódzki Olimpiady Zdrowego Stylu Życia

W dniu 19 marca 2009 roku laureat powiatowego etapu Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK Andrzej Andrzejewski z klasy IVa TZ wraz z opiekunem Panią Anną Funką - Leciejewską brał udział w etapie wojewódzkim Olimpiady zorganizowanej w Gimnazjum nr 54 w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Cząstką siebie ratują życie

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się kolejna, siódma akcja honorowego oddawania krwi przeprowadzona w rawickim Zespole Szkół Zawodowych. 29, 700 litrów najcenniejszego leku oddało 66 dawców spośród 75 osób, które się zgłosiły.

Czytaj więcej...

Konkurs poezji europejskiej

W dniu 24 marca 2009 w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się I Konkurs Poezji Europejskiej. Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów, którzy deklamowali wiersze w wybranym przez siebie języku obcym: angielskim, niemieckim lub rosyjskim.

Czytaj więcej...

Zmagania ze Słowackim

Bądź zdrów! – a tak się żegnają nie wrogi, / Lecz dwa na słońcach swych przeciwnych Bogi.

W jaki sposób można zinterpretować te słowa? To jedno z wielu pytań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy literackiego konkursu „S jak Słowacki”.

Czytaj więcej...

Statystyki

4941519
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
144
876
1391
20030
17758
4941519

Twoje IP: 3.230.143.213
Data i godzina: 2024-04-24 15:51:42

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Rajd rowerowy do Sułowa Wielkiego

11 czerwca młodzież ze SKT „Szprycha”, wraz z opiekunami: Jakubem Morysonem, Rafałem Jędrzejakiem i Weroniką Waresiak, udali się na wycieczkę rowerową do Sułowa Wielkiego. Ruszyliśmy spod rawickiego ratusza o godzinie 9, w kierunku drogi technicznej S 5, którą częściowo dojechaliśmy do Żylic. Z Żylic, pojechaliśmy dalej w kierunku drogi technicznej S 5, która z małymi przerwami doprowadziła nas do Pakówki. Z Pakówki, już normalną drogą pojechaliśmy do Trzebosza,  Czechnowa, Sułowa Małego, by na końcu dotrzeć do Sułowa Wielkiego. W Sułowie Wielkim, dzięki uprzejmości księdza Zamelka, mogliśmy zwiedzić zabytkowy drewniany XVII wieczny kościół, zrobić sobie ognisko i odpocząć.

Więcej…
Wednesday the 24th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©