Kronika szkolna, marzec 2009r.

Mieszkanka powiatu rawickiego i uczennica ZSZ w Rawiczu finalistką V Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

6 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbył się finał V Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego a organizatorami byli Prezes Urzędu Ochrony konkurencji i Konsumentów, Federacja Konsumentów oraz Inspekcja Handlowa Inspektorat w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Próbne egzaminy zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

      Dnia 9 marca 2009 r. uczniowie klas czwartych Technikum przystąpili do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Był to egzamin próbny w etapie pisemnym. Etap praktyczny będzie realizowany w ramach zajęć specjalizacyjnych.

Czytaj więcej...

Nowa pracownia komputerowa w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

W ZSZ W Rawiczu w wyniku starań dyrekcji szkoły oraz nauczycieli przedmiotów technicznych, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Rawiczu powstała pracownia z przeznaczeniem do kształcenia w zawodach technicznych. Główny nacisk położony jest na kształcenie w zawodzie technik mechanik. Pracownia wyposażona jest w 15 nowoczesnych komputerów uczniowskich, 1 nauczycielski, rzutnik multimedialny oraz oprogramowanie AutoCAD, SolidEDGE, EDGE CAM, programowanie obrabiarek CNC ze sterowaniem Sinumerik 840D oraz trenażer do sterowania obrabiarkami skrawającymi.

Czytaj więcej...

Oferta ZSZ na Powiatowych Targach Edukacyjnych w Rawiczu

17 marca 2009 r. nasza Szkoła po raz kolejny prezentowała swoją ofertę edukacyjną na Powiatowych Targach Edukacyjnych w Rawiczu. W tym roku zajmowaliśmy miejsce na tzw. galerii holu Gimnazjum nr 2 w Sierakowie. Na ośmiu stanowiskach uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali prezentacje techników kształcących w zawodach: technik ochrony środowiska, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik elektryk, technik mechanik, technik budownictwa.

Czytaj więcej...

Projekt "Jak działa moja gmin@?"

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu jest jedną z 60 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie organizowanym przez Polską Fundacje im. Roberta Schumana. Projekt którego hasłem jest Jak działa moja gmin@?, ma na celu zwiększenie aktywności młodych ludzi w życiu społeczności lokalnej, a zwłaszcza zachęcenie ich do udziału w wyborach do samorządu terytorialnego, śledzenia działań lokalnych władz oraz wykorzystywania uprawnień przysługujących obywatelom wobec urzędników i radnych.

Czytaj więcej...

Etap wojewódzki Olimpiady Zdrowego Stylu Życia

W dniu 19 marca 2009 roku laureat powiatowego etapu Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK Andrzej Andrzejewski z klasy IVa TZ wraz z opiekunem Panią Anną Funką - Leciejewską brał udział w etapie wojewódzkim Olimpiady zorganizowanej w Gimnazjum nr 54 w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Cząstką siebie ratują życie

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się kolejna, siódma akcja honorowego oddawania krwi przeprowadzona w rawickim Zespole Szkół Zawodowych. 29, 700 litrów najcenniejszego leku oddało 66 dawców spośród 75 osób, które się zgłosiły.

Czytaj więcej...

Konkurs poezji europejskiej

W dniu 24 marca 2009 w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się I Konkurs Poezji Europejskiej. Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów, którzy deklamowali wiersze w wybranym przez siebie języku obcym: angielskim, niemieckim lub rosyjskim.

Czytaj więcej...

Zmagania ze Słowackim

Bądź zdrów! – a tak się żegnają nie wrogi, / Lecz dwa na słońcach swych przeciwnych Bogi.

W jaki sposób można zinterpretować te słowa? To jedno z wielu pytań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy literackiego konkursu „S jak Słowacki”.

Czytaj więcej...

Statystyki

4327224
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
222
272
1399
9548
16619
4327224

Twoje IP: 3.236.218.88
Data i godzina: 2021-10-22 03:24:19

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

KONKURS NA LOGO KLASY DWUJĘZYCZNEJ SP4 ROZSTRZYGNIĘTY!

Uczniowie naszego Zespołu wzięli udział w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Rawiczu im. Władysława Broniewskiego konkursie na logo klasy dwujęzycznej. Młodzież zaproponowała swoje interpretacje graficzne logo, którego celem było połączenie nauki dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Jury w konkursie byli uczniowie i rodzice innowacyjnej klasy. Zwyciężyło logo zaprojektowane przez Kingę Gruszczyńską - uczennicę klasy 3 TE. Wyróżnione zostały także pomysły Matyldy Mikołajczak z 3 TE i Piotra Kupczyka z 2 TTI. Uroczystego wręczenia nagród dokonała wicedyrektor SP4 w Rawiczu - pani Monika Jurkowska.

Więcej…
Friday the 22nd. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©