Kronika szkolna, listopad 2017r.

Konkursowe zmagania w języku angielskim

W piątek 20 listopada br. odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego. W szranki stanęli uczniowie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań związanych z idiomami angielskimi. Uczniowie tłumaczyli, łączyli, uzupełniali i tworzyli przysłowia w języku angielskim,  pracując nad otwartymi i zamkniętymi zadaniami.

Czytaj więcej...

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

W dniu 24 listopada br. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzień  ten jest elementem kampanii na rzecz promocji zdrowego żywienia

Tego dnia przedstawiciele klas uczestniczyli w prezentacji  dotyczącej zdrowego odżywiania, w której przedstawiono jakie spożywać produkty i jakie znaczenie mają poszczególne posiłki spożywane w ciągu dnia. Po prezentacji uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując test dotyczący zdrowego żywienia.

Czytaj więcej...

Niezwykły efekt współpracy – maszyna pomiarowa Etalon Derby 454 w naszej szkole!

Na bazie wieloletniej współpracy Firma FERRPOL Bracia Matuszewscy sp. z o.o. przekazała Zespołowi Szkół Zawodowych w Rawiczu maszynę pomiarową Etalon Derby 454. Trójwymiarowy pomiar nigdy nie był tak prosty - mówi Szymon Matuszewski – specjalista ds. metrologii w zakładzie. Ta CMM (współrzędnościowa maszyna pomiarowa) jest idealnym rozwiązaniem służącym do kontroli ustawień maszyn na produkcji i inspekcji części z partii próbek, jak również do przeprowadzania pomiarów narzędzi w warsztatach. Prosta architektura programowania pozwala łatwo i szybko nauczyć się jej obsługi - dodaje pan Szymon Matuszewski (absolwent naszej szkoły).

Czytaj więcej...

OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI

W dniu 28 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się etap szkolny V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich technikum. Celem konkursu było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat najnowszej historii Polski.

Czytaj więcej...

Praktyczna lekcja mechaniki

Skrzynie biegów nie mają przed nami tajemnic...

24 listopada uczniowie klasy 2 TM uczestniczyli w praktycznej lekcji mechaniki w Tworzankach koło Leszna. Wyjazd dla klasy techników mechaników zorganizował nauczyciel przedmiotów zawodowych p. Robert Wolniewicz. Opiekę nad młodzieżą sprawowała także wychowawczyni klasy p. Sabina Kasprzak.

Czytaj więcej...

KONKURS FILMOWY W ZSZ W RAWICZU

Dnia 24 października br. odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu podsumowanie konkursu pt. „Nagranie z pomysłem”. Celem konkursu było nagranie krótkiego filmu o dowolnej tematyce. Organizatorami konkursu była Fundacja „Cordis” wraz z portalem zsz24.pl. Ocenę konkursowych prac oddano w ręce uczniów ZSZ w Rawiczu, którzy mogli głosować  na wybrany film poprzez portal  zsz24.pl. 

Czytaj więcej...

Konkurs gastronomiczny „Podróże kulinarne”

W dniu 27 listopada br. w naszej szkole odbył się konkurs gastronomiczny „Podróże kulinarne”. Konkurs adresowany był dla uczniów uczących się w technikum  w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Celem organizowanego konkursu, którego organizatorkami były: p. Iwona Kurzawa i p. Monika Świtała, było m.in. rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów oraz propagowanie i pogłębianie znajomości tradycji kuchni europejskiej.

Czytaj więcej...

Zabawa andrzejkowa w Pomocnej Dłoni

W sobotę 25 listopada br. w Domu Kultury w Rawiczu odbyła się zabawa andrzejkowa stowarzyszenia Pomocna Dłoń dla ponad 220 osób. Uczennice klasy IV i I technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych podawały do stołu obiad, kawę i ciasto oraz kolację. Weronika Ratajczak, Marysia Wyrwała, Weronika Cieśla i Agata Mierzwińska wdrażały do nowych obowiązków kelnerskich koleżanki z pierwszej klasy: Anię Michalską, Klaudię Grońską, Jagodę Nowaczyk i Kingę Poniecką.

Czytaj więcej...

OGROMNY SUKCES SPORTOWY UCZENNICY ZSZ W RAWICZU!

Jagoda Szponik - uczennica klasy II TŻ Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu została Mistrzynią Województwa Wielkopolskiego w pływaniu na 50 metrów stylem klasycznym. Zawody miały miejsce w Poznaniu 16 listopada br. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych znakomitych osiągnięć!"

Czytaj więcej...

„NIE MOŻNA SIĘ PODDAWAĆ!” – UCZNIOWIE ZSZ NA SPOTKANIU Z JANKIEM MELĄ

We wtorkowy poranek 21 listopada 2017 roku młodzież z Zespołu szkół Zawodowych w Rawiczu brała udział w spotkaniu w ramach  projektu ,,Wszyscy jesteśmy tacy sami” .  Uczniowie spotkali się w kinie Promień, gdzie po krótkim wstępie dotyczącym niepełnosprawności prowadzonym przez przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie obejrzeli film „Mój biegun”. Był on wprowadzeniem do późniejszej dyskusji z gościem specjalnym, jakim był Jan Mela - polski podróżniki, działacz społeczny, prezes fundacji ,,Poza horyzonty". 

Czytaj więcej...

Cyberprzemoc

" W dniu 16 listopada br. Wykład nt. Cyberprzemocy wygłosił interesujący wykład dla rodziców dr Mirosław Radoła z UAM w Poznaniu"

Czytaj więcej...

TECHNICY Z RAWICZA NA KONKURSIE RECYTACJI POEZJI NIEMIECKIEJ

W dniu 17 listopada 2017 r., dwóch uczniów Technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu - Hubert Ławniczak z klasy 4 TLG oraz Kamil Malak z klasy 1 TLG, wraz z opiekunem, p. Patrycją Stelmaszyk, udało się do Poznania, aby wziąć udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Niemieckiej. Konkurs odbywał się w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Każdy z uczestników recytował po dwa wiersze niemieckich poetów. Uczniowie reprezentowali wysoki poziom, widać było ich ogromny wkład w przygotowanie się do występu.

Czytaj więcej...

Zajęcia zawodowców w Hotelu Plaza we Wrocławiu

Uczniowie klasy IV technikum ZSZ w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych w czterogwiazdkowym hotelu HP Plaza we Wrocławiu. Młodzież wraz z nauczycielkami przedmiotów zawodowych – p. Renatą Uźniak i p. Moniką Świtałą uczestniczyli w spotkaniu z dyrektorem hotelu ds. gastronomii Dariuszem Serwatką.

Czytaj więcej...

III edycja Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen” w Poznaniu

W sobotę 18 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły Hubert Ławniczak (4TLG) oraz Adrian Otworowski (4TLG) brali udział w III edycji Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen …” w Poznaniu. W konkursie tym 42 uczestników z województwa wielkopolskiego czytało dwa wybrane przez siebie wiersze niemieckojęzycznych autorów. Jury oceniało płynność czytania, wymowę, intonację oraz interpretację.

Czytaj więcej...

Kolejna szansa rozwoju – Czas Zawodowców BIS

 Zespół Szkól Zawodowych w Rawiczu po raz kolejny uczestniczy w projekcie „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, który został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego (Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego) oraz Politechnikę Poznańską.

Czytaj więcej...

MŁODZIEŻ ZSZ W RAWICZU PRZECIW UZALEŻNIENIOM

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada na 3 czwartek listopada młodzież ze szkolnego Patportu Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu przeszła ulicami miasta z hasłami profilaktycznymi. Celem marszu było zwrócenie uwagi na szkodliwości palenia tytoniu. Wygłaszano hasła  oraz przekazywano mieszkańcom ulotki  informujące  o negatywnym wpływie nikotyny.

Czytaj więcej...

Dzień kultur i subkultur w ZSZ w Rawiczu

14 listopada w ZSZ w Rawiczu obchodzono „Dzień kultur i subkultur”. Wydarzenie zorganizował i poprowadził Samorząd Uczniowski. W ramach imprezy, uczniowie klas mogli przebrać się za wylosowaną wcześniej subkulturę. Prezentacja subkultur odbyła się na „dużej przerwie”.

Czytaj więcej...

„Wesele” w naszej szkole

      Ponieważ rok 2017 ogłoszony został rokiem „Wesela” Wyspiańskiego, uczniowie  sekcji teatralnej Koła Przyjaciół Biblioteki nakręcili film na podstawie w/w  dramatu.

      W środę 15.11.2017 r. ukończono nagrywanie, a  gotowy film weźmie udział w ogólnopolskim konkursie zatytułowanym  „ WESELE” W NASZEJ SZKOLE.

      Organizatorem konkursu jest Fundacja Hotele Polskie Dzieciom, a jego celem zainteresowanie uczniów rokiem „ WESELA”  Stanisława Wyspiańskiego.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z KULTURĄ LUDOWĄ W ZSZ W RAWICZU

Siedmioosobowa grupa z Zespołu Regionalnego " Chojnioki" z Chojna w dniu 13 listopada br. gościła  w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. To już drugie takie spotkanie z kulturą chazacką w ZSZ. W marcu 2016 r. szkołę odwiedzili członkowie zespołu "Wisieloki".

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości w ZSZ w Rawiczu


Krzyczał, że wolność domem jest
K. Stankiewicz 

            W niezwykłej lekcji patriotyzmu uczestniczyła młodzież wszystkich klas naszej szkoły 10 listopada br., dzień przed uroczystymi obchodami Święta Niepodległości w całym kraju. Dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek podkreślił, że jest to jedno z najważniejszych świąt patriotycznych i buduje ono naszą tożsamość narodową, a także szkolną, chociażby z uwagi na postać Patrona placówki – Stefana Bobrowskiego.

Czytaj więcej...

Dzień kultur i subkultur

Zasady organizacji i uczestnictwa:

- klasy które wylosowały daną subkulturę lub kulturę, przebierają się w jej charakterystyczny ubiór 14.11.2017 (wtorek)

- na dużej przerwie, wszystkie klasy które aktywnie wezmą udział, będą prezentowały się na placu/boisku szkolnym

- tych uczniów którzy nie wezmą czynnego udziału w „Dniu kultur i subkultur”, zapraszamy na dużą przerwę celem dopingowania klas

Czytaj więcej...

Statystyki

4902828
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
220
1231
4587
24124
14829
4902828

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 03:19:17

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Powiat Rawicz Festiwal

Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©