Niezwykły efekt współpracy – maszyna pomiarowa Etalon Derby 454 w naszej szkole!

Na bazie wieloletniej współpracy Firma FERRPOL Bracia Matuszewscy sp. z o.o. przekazała Zespołowi Szkół Zawodowych w Rawiczu maszynę pomiarową Etalon Derby 454. Trójwymiarowy pomiar nigdy nie był tak prosty - mówi Szymon Matuszewski – specjalista ds. metrologii w zakładzie. Ta CMM (współrzędnościowa maszyna pomiarowa) jest idealnym rozwiązaniem służącym do kontroli ustawień maszyn na produkcji i inspekcji części z partii próbek, jak również do przeprowadzania pomiarów narzędzi w warsztatach. Prosta architektura programowania pozwala łatwo i szybko nauczyć się jej obsługi - dodaje pan Szymon Matuszewski (absolwent naszej szkoły).

 

Mogli  się o tym przekonać nauczyciele uczący w zawodach: technik mechanik, technik budownictwa,  technik elektryk i teleinformatyk, których przez dwa dni szkolił p. Szymon. Urządzenie poszerzy bazę dydaktyczną szkoły i sprawi, że uczniowie będą mogli nabyć nowych umiejętności praktycznych.        

Dyrekcja szkoły dziękuje Firmie FERRPOL Braci Matuszewskich za okazaną pomoc, dobrą współpracę i wzbogacanie bazy dydaktycznej placówki, które są wyrazem głębokiego zrozumienia dla idei rozwijania potencjału edukacyjnego pomiędzy szkołą a zakładem pracy na rzecz podnoszenia jakości kształcenia zawodowego.

 

 

Sabina Kasprzak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Statystyki

4035375
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
214
632
1743
9629
27299
4035375

Twoje IP: 3.219.167.194
Data i godzina: 2020-08-12 22:52:17

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Rekrutacja na zagraniczne praktyki zakończona

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu ruszył kolejny projekt realizacji zagranicznych praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe współfinansowane w ramach programu Unii Europejskiej. Projekt obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie praktyk zawodowych w zagranicznych podmiotach dla uczniów klas trzecich Technikum w zawodach: technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ekonomista. Projekt Erasmus+ napisany został na dwa kolejne lata. W tym roku szkolnym uczniowie wyjadą na praktyki do Lipska i Drezna w Niemczech.

Więcej…
Wednesday the 12th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©