Kronika szkolna, czerwiec 2017r.

Staż zawodowy na promie Polonia

Pięć uczennic  z klasy II technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych odbywają wakacyjny staż zawodowy na promie f/m Polonia.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Rawiczu

O godz. 12.00 w murach rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych odbyła się druga tego dnia akademia. Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej  odebrali z rąk wychowawców i dyrektora p. Krzysztofa Jarosza świadectwa wieńczące ich trzyletni wysiłek. Minutą ciszy uczczona została pamięć absolwenta, który zginął w wypadku samochodowym. 

Czytaj więcej...

Koniec roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

23 czerwca o godz. 10.00 na sali gimnastycznej  ZSZ w Rawiczu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/ 2017. Dyrektor szkoły Krzysztof Jarosz pogratulował uczniom, którzy uzyskali promocję do klasy programowo wyższej oraz życzył wszystkim udanych i spokojnych wakacji. Podziękował także nauczycielom za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.

Czytaj więcej...

Wycieczka rowerowa na koniec roku szkolnego

Pod koniec czerwca uczniowie klasy I TB udali się wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Psarską oraz opiekunem grupy p. Klaudią Gogolewską na wycieczkę rowerową. Trasa liczyła  20 kilometrów. Pierwszym punktem wycieczki był Łaszczyn, gdzie uczniowie mogli zobaczyć grób naszego patrona Stefana Bobrowskiego oraz wnętrze architektoniczne kościoła pod wezwaniem  św. Marcina oraz św. Małgorzaty. Kolejnymi punktami na trasie była Sarnówka oraz Żołędnica , a miejscem docelowym Zakrzewo, gdzie znajduje się obraz Matki Boskiej Pocieszenia.

Czytaj więcej...

Wycieczka integracyjna do Wrocławia

Uczniowie klasy III Technikum, kształcący się w zawodzie technik logistyk, na zakończenie roku szkolnego wybrali się na wycieczkę integracyjno-turystyczną. Wraz z wychowawczynią p. Alicją Stachowską i p. Renatą Uźniak wybrali się do Parku Trampolin GOJUMP  oraz ZOO we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Konkurs z języka angielskiego

9 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego. W szranki stanęli uczniowie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań związanych z idiomami angielskimi. Uczniowie tłumaczyli, łączyli, uzupełniali i tworzyli przysłowia w języku angielskim.

Czytaj więcej...

Kolejni uczniowie zdobyli uprawnienia na operatora wózka widłowego

W czerwcu 20 uczniów ZSZ w Rawiczu ukończyło kurs na operatora wózka widłowego. Koordynatorka kursu  mgr Alicja Stachowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych logistycznych, zorganizowała po raz siódmy płatny kurs na operatora wózka widłowego.  Kurs  przeprowadziła tradycyjnie firma BKD Maral z Wielunia. W szkoleniu  uczestniczyło 20 pełnoletnich uczniów z Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Kurs obejmował zajęcia teoretyczne, praktyczną naukę jazdy wózkami widłowymi oraz instruktaż bezpiecznej wymiany butli gazowej.

Czytaj więcej...

MARSZEM NA ŚLĘŻĘ

8 czerwca 26-osobowa grupa uczniów z klas I TB,I TLG, I TM.,I TZ  II TTM,  2  TTI, 3TLG wraz opiekunami: Rafałem Jędrzejakiem,Weroniką Waresiak oraz ks. Tomaszem Zagałą wybrała się na wycieczkę krajoznawczą do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.

Czytaj więcej...

Wymiana z Berufsschulzentrum am Westerberg w Osnabrück w Niemczech

W dniach od 28 maja do 2 czerwca 2017r. 13 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z opiekunami Małgorzatą Kędzią i Magdaleną Nawrot uczestniczyło w wymianie z Berufsschulzentrum am Westerberg w Osnabrück w Niemczech. Było to nasze 19 spotkanie.

Celem wizyty było udoskonalenie umiejętności językowych, poznanie niemieckiej historii, systemu szkolnictwa, poznanie tradycji i dnia codziennego niemieckich rodzin. Niemieccy partnerzy przygotowali bogaty program na temat ekologii, zrównoważonego rolnictwa oraz ekologicznych produktów żywnościowych.

Czytaj więcej...

Gość w I TŻ

W piątek, 9 czerwca, podczas zajęć z wychowawcą, uczniowie klasy I TŻ mieli okazję do wzięcia udziału w spotkaniu z pielęgniarzem nefrologicznym,  panem Andrzejem Stelmaszykiem.

Opowiedział im o nerkach i o tym , jak ważną rolę pełnią dla zdrowego funkcjonowania organizmu.

Gość opowiadał o profilaktyce, chorobach oraz o leczeniu nerkozastępczym.

Czytaj więcej...

Wizyta u młodszych kolegów

W piątek, 9 czerwca, grupa uczniów z klasy III TLG, wraz z panią Patrycją Stelmaszyk, już po raz drugi, wybrała się z wizytą do drugoklasistów z SP 4 w Rawiczu.

Młodzież przygotowała dla dzieci gry i zabawy po niemiecku.

Na początku wszyscy brali udział w zabawie integracyjnej, polegającej na rzucaniu włóczką i przedstawianiu się „Ich bin...” oraz pytaniu „Und du?” Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w zabawę, śmiechu było co niemiara.

Czytaj więcej...

Wizyta w przedszkolu

W środę, 7 czerwca, uczniowie klasy III Technikum z grupy rozszerzonego języka niemieckiego, wraz z panią Patrycją Stelmaszyk, drugi rok z rzędu, odwiedzili dzieci z Przedszkola Nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Rawiczu.

Młodzież przygotowała dla maluchów przedstawienie pt.”Wir machen eine Reise” - uczniowie odegrali scenkę dotyczącą podróży pociągiem, do której zaprosili dzieci.

Czytaj więcej...

Rajd rowerowy śladami patrona szkoły

1 czerwca w szkolny Dzień Sportu, opiekunowie SKT „Szprycha” zorganizowali rajd rowerowy śladami patrona szkoły. Z Zespołu Szkół Zawodowych ruszyliśmy w kierunku Doliny Świętojańskiej, by później wzdłuż trasy S5 dojechać na miejsce pojedynku, w którym zginął Stefan Bobrowski. Z miejsca pamięci, udaliśmy się w kierunku Iźbic, by stamtąd pojechać przez Konarzewo do Łaszczyna. W tej miejscowości uczniowie mogli zobaczyć grób Stefana Bobrowskiego.

Czytaj więcej...

Logistyka w rzeczywistości i strategii IKEA Wrocław

Uczniowie klasy drugiej Technikum z ZSZ w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk odbyli kilkugodzinne zajęcia praktyczne w IKEA Wrocław. Dzięki uprzejmości kierownictwu IKEA Wrocław uczniowie mieli okazję posłuchać i zobaczyć jak realizowana jest logistyka oraz sprzedaż w tak dużym sklepie. Jeszcze przed otwarciem obiektu teamleader działu dekoracji oprowadził uczniów po Showroom czyli dziale ekspozycji na piętrze i Markethall czyli dziale sprzedaży na parterze. Pokazywał na czym skupia się IKEA w sprzedaży, dlaczego tak a nie inaczej są zaaranżowane boksy ekspozycyjne. Jak kieruje się ruch klientami, gdzie eksponuje się najciekawsze produkty i jak trafia klient do kas w celu zapłaty za towar. Uczniowie poruszali się po obszarach, które nie są dostępne dla klientów, zobaczyli jak działa magazyn samoobsługowy od strony klienta i od strony pracownika magazynu.

Czytaj więcej...

VI Powiatowy Konkurs Fryzjerski

W dniu 4 czerwca 2017 roku w hotelu Diament odbył się VI Powiatowy Konkurs Fryzjerski dla uczniów.

Konkurs organizowany jest z myślą o uczniach, którzy chcą zaprezentować i sprawdzić swoje umiejętności fryzjerskie oraz pokazać swoją kreatywność i nowatorskie pomysły na wykonanie stylizacji główki treningowej.

Czytaj więcej...

TARGI PYSZNA POLSKA wycieczka zawodoznawcza klasy III TŻ

Drugiego czerwca  uczniowie klasy 3  Technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Wrocławia na Targi „Pyszna Polska”.

Czytaj więcej...

Wybiegali srebro

Męska reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Wielkopolski w lekkiej atletyce. Chłopcy w składzie: Michał Paszkowiak (100 m), Kacper Samuła (200 m), Mateusz Jamroży (300 m) oraz Kacper Grzelczak zajęli 2. miejsce w sztafecie szwedzkiej, uzyskując czas 2:01,59 s. Warto dodać, że w ubiegłorocznym finale nasza sztafeta w tym samym składzie również zdobyła srebro. Poziom rywalizacji w tej konkurencji znacznie się podniósł. Nasi uczniowie również spisali się zdecydowanie lepiej pod kątem uzyskanego czasu, poprawiając ubiegłoroczny rezultat aż o blisko 3,5 sekundy (2:05,07 s).

Czytaj więcej...

Dzień Sportu w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 1 czerwca odbył się w naszej szkole „Dzień sportu szkolnego”. Celem imprezy było propagowanie wśród młodzieży rekreacyjnej aktywności fizycznej. Zanim rozpoczęto rywalizację sportową uczniowie wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Następnie, w formie zabaw przy muzyce, walczyli o tytuł najbardziej usportowionej klasy, rywalizując m.in. w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, odbijanie piłki rekreacyjnej, piramidy gimnastyczne, rzut do ruchomego celu, łowienie ryb, drużynowe przeskoki przez linę, skoki w workach, puzlomatik czy bieg po kartonach.

Czytaj więcej...

KONKURS DAF- KENNER KOCHEN

Uczniowie trzeciej klasy Technikum uczący się języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym z niecierpliwością oczekiwali miesiąca maja. Wtedy bowiem miały ukazać się wyniki ogólnopolskiego konkursu językowo- kulinarnego „DAF- KENNER KOCHEN”.

W tegorocznym jury konkursu zasiedli:  patron honorowy – szef kuchni Kurt Scheller oraz przedstawiciele i eksperci językowi PWN Wydawnictwa Szkolnego, Instytutu Goethego, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Czytaj więcej...

Marsz z okazji Światowego Dnia bez Papierosa oraz Głosu Profilaktyki

1 czerwca 2017 roku  wolontariusze z PATPORTU ZSZ w Rawiczu zorganizowali marsz z okazji Światowego Dnia bez Papierosa oraz Głosu Profilaktyki. Wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną przygotowali ulotki oraz plakaty, które przekazywali oraz prezentowali mieszkańcom Rawicza.

Czytaj więcej...

Statystyki

4720373
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
574
717
3321
2740
31790
4720373

Twoje IP: 44.213.63.130
Data i godzina: 2023-02-05 14:48:19

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Dopalacze niszczą życie

„Dopalacze niszczą życie” to policyjny program, do którego  4 września 2015 roku dołączyła się młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Podczas happeningu ulicami miasta niosąc plakaty oraz głosząc hasła profilaktyczne  pokazali potrzebę walki z dopalaczami. Happening zakończył się w  kinie Promień gdzie  wysłuchali prelekcji terapeuty z Poradni Leczenia Uzależnień w Rawiczu Pani Alicji Giezek oraz obejrzeli film pokazujący skutki zażywania dopalaczy nakręcony przez ostrowską młodzież działająca w grupie PaT.

Więcej…
Sunday the 5th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©