Wybiegali srebro

Męska reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Wielkopolski w lekkiej atletyce. Chłopcy w składzie: Michał Paszkowiak (100 m), Kacper Samuła (200 m), Mateusz Jamroży (300 m) oraz Kacper Grzelczak zajęli 2. miejsce w sztafecie szwedzkiej, uzyskując czas 2:01,59 s. Warto dodać, że w ubiegłorocznym finale nasza sztafeta w tym samym składzie również zdobyła srebro. Poziom rywalizacji w tej konkurencji znacznie się podniósł. Nasi uczniowie również spisali się zdecydowanie lepiej pod kątem uzyskanego czasu, poprawiając ubiegłoroczny rezultat aż o blisko 3,5 sekundy (2:05,07 s).

Wysokie ósme miejsce w województwie w konkursie pchnięcia kulą zdobył Arkadiusz Stachowski, uzyskując odległość 12,4 m. Z pozostałych startów indywidualnych zawodnicy zrezygnowali, zostawiając siły na bieg sztafetowy. Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym. Opiekunem reprezentacji lekkoatletycznej była Weronika Waresiak.