Kronika szkolna, kwiecień 2015r.

KONKURS JĘZYKOWY

W dniu 9 kwietnia w naszej szkole odbył się I etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych.

Konkurs zorganizowany został we współpracy z Regionalną Izbą Przemysłowo Handlową w Lesznie. Udział w zmaganiach wzięło siedmioro uczniów ( troje z języka niemieckiego i czworo z języka angielskiego).

Czytaj więcej...

Czytanie dramatu

 

Na przełomie marca i kwietnia odbywają się obchody Międzynarodowego Dnia Teatru .W tym roku szkolnym postanowiliśmy przyłączyć się do projektu Dnia Teatru. W tym celu 29.04.2015 zorganizowaliśmy szkolne warsztaty teatralne. Z bogatego repertuaru sztuk teatralnych wybraliśmy utwory Szekspira –„Makbeta”, „Hamleta” oraz G. Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Podczas zajęć pracowaliśmy przede wszystkim nad dykcją, emisją głosu, interpretacją tekstu. Odgrywanie mini ról teatralnych okazało się prawdziwym wyzwaniem i nie lada sztuką.

Czytaj więcej...

Spotkanie z przedszkolakami

29 kwietnia  uczennice z klasy 1TE: Olga Juskowiak i Maja Majsnerowska oraz 2TB: Michalina Lorek i Dominika Pawlicka uczestniczyły w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego w spotkaniu z dziećmi z przedszkola „W Dolinie Muminków” w Rawiczu. Dziewczyny pod opieką p. Małgorzaty Kędzi uczyły dzieci piosenek: „Braciszku, chodź, zatańcz ze mną” (Bruederchen komm, tanz mit miri), „O  wędrującym z rączki do rączki talarzu” (Taler, du musst wandern) oraz rymowanek (Der Mond ist rund i Punkt, Komma, Strich.)

Czytaj więcej...

Cudze chwalicie, swego nie znacie…

28 kwietnia 2015 roku w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie miało miejsce podsumowanie międzyszkolnego konkursu regionalnego: „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Pamiątki wielkich wojen”. Jedną z laureatek konkursu została Weronika Ratajczak uczennica klasy I TŻ, która w kategorii praca multimedialna otrzymała wyróżnienie. Weronika w czasie krótkiej prezentacji swojej pracy powiedziała:

Czytaj więcej...

„Ostatni raz z moją klasą” - pożegnanie Absolwentów w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

W piątkowe, słoneczne popołudnie w rawickim Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia nauki przez uczniów pięciu klas  Technikum i słuchaczy dwóch klas  Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Młodzież odebrała tego dnia świadectwa ukończenia szkoły i zakończyła kolejny, ważny etap w swoim życiu. 

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Starosta Powiatu Rawickiego p. Adam Sperzyński, jego zastępca p. Jacek Gwizdek, przedstawiciele Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” oraz rodzice absolwentów.

Czytaj więcej...

Akcja Krew w ZSZ w Rawiczu

23 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa organizowana w ramach Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Organizatorkami akcji były uczennice III klasy Technikum w zawodzie technik logistyk Ola Topolnicka i Sylwia Jachimowska. Dziewczyny już trzeci rok zajmują się organizacją i przygotowaniem poboru krwi w naszej szkole. Chętnych do oddania cennego płynu było ponad 60 osób, jednak krew mogło oddać 36 uczniów.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne w Pomocnej Dłoni

W piątkowe popołudnie, 17 kwietnia 2015 roku wolontariusze z czwartej klasy technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego uczestniczyli ostatni raz w spotkaniu integracyjnym członków i sympatyków stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”.

Czytaj więcej...

Spotkanie PaT ZSZ w Rawiczu

W dniu 15 kwietnia 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie tworzącej się w Rawiczu grupy Sympatycy PaT. Wolontariuszami działającymi w grupie są uczniowie z rawickich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych również aktywnie uczestniczą w działaniach grupy.

Czytaj więcej...

„Bo życie dać warto dla sprawy”- Święto Patrona w ZSZ w Rawiczu

15 kwietnia w murach rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych odbyła się uroczysta akademia ku czci Patrona Szkoły - Stefana Bobrowskiego. Po raz kolejny uhonorowano także instytucje i firmy, które wspierają Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Dyrektor szkoły Krzysztof Jarosz w swoim przemówieniu podkreślił, że takie osoby jak Stefan Bobrowski winny  inspirować do działania. Honor, wolność, solidarność i pamięć to słowa -klucze, które powinny budować naszą tożsamość - podkreślał dyrektor w swoim wystąpieniu.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa powiatu rawickiego w piłce nożnej

15 kwietnia, na orliku w Jutrosinie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego Licealiady w Piłce Nożnej. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II m-ce ustępując tylko drużynie LO w Rawiczu. Miejsce trzecie zajęła drużyna ZSPT CKU w Bojanowie, a czwarte ZS w Jutrosinie.

Czytaj więcej...

Ekonomiści i logistycy na praktykach laboratoryjnych

W maju i czerwcu 2015 roku uczniowie dwóch klas technikum ( II TE i III TLG) odbędą tygodniowe praktyki laboratoryjne w Poznaniu w ramach unijnego projektu „Czas zawodowców”. Będzie to uzupełnienie 3-tygodniowej praktyki odbywanej w zakładach pracy.

Przedsięwzięcie to cieszy się dużym zainteresowaniem, włączyło się do niego około 60 szkół z całej Wielkopolski. Projekt nagrodzony został prestiżowym tytułem „Najlepsza inwestycja w człowieka-2014”.

Czytaj więcej...

Drzwi otwarte

10 i 11 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się drzwi otwarte dla uczniów kończących naukę w gimnazjum. Młodzież naszego zespołu pod opieką nauczycieli przygotowała wizualizację działań związanych z każdym proponowanym kierunkiem kształcenia w technikum: technik elekrtyk, technik mechanik, technik teleinformatyk, technik budownictwa, technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Praktyczne działania carvingowe prezentowała także młodzież kształcąca się w naszej Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Wiedzy o Filmie

Edukacja młodego człowieka w zakresie wiedzy o filmie to podstawa rozumienia, doznawania  i odczuwania współczesnego świata.

Zatem , jak co roku , odbył się Konkurs Wiedzy o Filmie.

Zakres tematyczny konkursu obejmował takie zagadnienia jak : najważniejsze wydarzenia z historii kina , gatunki filmowe , adaptacje i ekranizacje filmowe , zagadnienia współczesnego kina w Polsce i na świecie , oraz muzyka filmowa i jej twórcy.

Czytaj więcej...

Noc w szkole

Noce spędzane w szkole stają się powoli tradycją Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, bowiem w tym roku szkolnym to już druga taka noc. Tym razem odbyła się na wyraźną prośbę uczniów klasy IV Technikum w zawodzie technik ekonomista, którzy chcieli się po prostu spotkać i „pobyć razem” na zakończenie nauki w naszej szkole. Dołączyło do nich kilka osób z klas młodszych.

Czytaj więcej...

Konkurs Wielkanocny w ZSZ w Rawiczu

W dniu 01.04.2015 r. w ZSZ w Rawiczu odbył się tradycyjnie konkurs gastronomiczny pod hasłem „Wielkanocne specjały”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z kl. I, II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i z IV w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Jury oceniało potrawy wielkanocne pod względem:  zgodności z tematem, trudności i atrakcyjności wykonania oraz oceny organoleptycznej.

Czytaj więcej...

Statystyki

4832343
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
78
40
576
4728
2
4832343

Twoje IP: 18.232.179.37
Data i godzina: 2023-09-28 19:14:45

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia

15 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych w ramach doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie warsztatowe z przedstawicielami Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia. Tematem zajęć była "Cyberprzemoc w sieci" oraz kierunki kształcenia uczelni.

Więcej…
Thursday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©