Kronika szkolna, maj 2013r.

Konkurs młodych talentów – śpiewać każdy może

Dnia 28 maja 2013 r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu „Konkurs młodych talentów – śpiewać każdy może”. Oprócz uczących się w ZSZ wzięli w nim także udział uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum z Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka z Miejskiej Górki. Uczestnicy prezentowali piosenki w języku angielskim i rosyjskim. Musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale również językowymi. Łącznie jury wysłuchało 10 utworów, w których wokaliści pokazali się w różnorodnym repertuarze.

Czytaj więcej...

Zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w ramach programu: „UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE” – Leonardo da Vinci

W konkursie w 2013 r. do Narodowej Agencji z całej Polski wpłynęło 711 wniosków na projekty mobilności z programu Leonardo da Vinci. Wśród 122 zatwierdzonych do realizacji znalazł się wniosek Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Projekt obejmuje realizację praktyki zawodowej w niemieckich firmach.

Czytaj więcej...

„Poskromienie złośnicy” w ZSZ

Zajęcia teatralne pozalekcyjne – to czasami jedyna szansa, aby uczeń był zauważony. Daje mu to możliwość, by zaistniał w środowisku szkolnym. Bawiąc się w teatr, uczymy się wyrażania i nazywania emocji. Rozwija się nasza wyobraźnia, bo świat teatru jest światem wyobraźni. Teatr przygotowuje ucznia do przeżywania sztuki, a także jej rozumienia. Ponadto teatr szkolny ma związek z literaturą, pozwala poznać i zrozumieć utwory literackie. Dlatego 24.05.2013 roku, podczas dużej przerwy odbył się w naszej szkole spektakl teatralny „Poskromienie złośnicy” na podstawie komedii Szekspira. Przedstawienie na boisku szkolnym zaprezentowane uczniom było wynikiem żmudnej trzymiesięcznej pracy na zajęciach grupy teatralnej Koła Przyjaciół Biblioteki.

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Kadeta

Rawicki Korpus Kadetów był szkołą, która stanowiła ważny element w życiu społecznym w okresie międzywojennym naszego miasta i zapisała się w pamięci jego mieszkańców - nie tylko przedwojennego pokolenia, ale także ich synów i wnuków. To właśnie w Rawiczu odbył się w 1979 roku I Światowy Zjazd Kadetów. W Muzeum Ziemi Rawickiej znajduje się sala poświęcona Korpusom Kadetów II RP. Zespół Szkół nr 3 nosi imię Rawickiego Korpusu Kadetów. Władze miasta i rawiccy historycy utrzymują cały czas kontakty z organizacjami kombatanckimi kadetów. Efektem tej współpracy były tegoroczne obchody Dnia Kadeta, które miały miejsce 21.05.2013 r.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ w Rawiczu na V Konkursie Kulinarnym w Gnieźnie

Uczniowie I klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Tobiasz Zębik i Krzysztof Dopierała reprezentowali Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu na V Konkursie Kulinarnym w Gnieźnie. Tematem tegorocznego konkursu był „Pieczony łosoś w asyście ziemniaków, warzyw, owoców i grzybów”. Trudność zadania konkursowego polegała na tym, że uczestnicy nie znali do końca wszystkich składników, których mogli użyć do wykonania swoich potraw. Surowcem podstawowym był łosoś, natomiast tuż przed konkursem zaprezentowano uczestnikom pozostałe składniki.

Czytaj więcej...

Konkurs „Pomysł na biznes - kluczem do sukcesu”

Nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, uczący przedmiotów ekonomicznych, zorganizowały konkurs na temat „Pomysł na biznes - kluczem do sukcesu”.

Jego celem był wybór i wyróżnienie najlepszych pomysłów na biznes lokalny, wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz promowanie najlepszych pomysłów na biznes lokalny.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z ZSZ na grillu „Pomocnej Dłoni”

W dniu 16 maja grupa uczniów z II klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego brała udział w spotkaniu integracyjnym Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, które odbyło się przy rawickim Domu Kultury.

Tym razem zadaniem uczniów było przygotowanie kiełbasek z grilla, następnie podanie kawy i ciasta, a potem zebranie brudnej zastawy stołowej oraz utrzymanie czystości i porządku na stołach.

Czytaj więcej...

Projekt „Skuteczny Pracownik w Cyfrowym Świecie”

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu, przy ul. Gen. J. Hallera 12, realizuje projekt pt.: „Skuteczny Pracownik w Cyfrowym Świecie”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Poddziałanie 8.1.1 Wsparcie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw).

Czytaj więcej...

Spotkanie ze Zbigniewem Walerysiem

 

Z okazji Roku Juliana Tuwima oraz Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem – „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”, uczniowie klas Techniku: II (w zawodzie technik budownictwa) i III (w zawodzie technik logistyk i technik mechanik) wzięli udział w spotkaniu ze Zbigniewem Walerysiem. Minirecital zatytułowany „Bliżej Tuwima” odbył się 13 maja w sali witrażowej rawickiego Domu Kultury.

Czytaj więcej...

Statystyki

4832335
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
70
40
568
4720
2
4832335

Twoje IP: 18.232.179.37
Data i godzina: 2023-09-28 18:48:54

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

XII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

Dnia 13 kwietnia 2016r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, odbył się finał XII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej.

Aby reprezentować powiat rawicki na szczeblu wojewódzkim wraz z Powiatowym Rzecznikiem  Konsumentów p. Honoratą Biernat do Poznania udały się trzy uczennice: Angelika Nowak i Kamila Kędzia z I LO oraz z naszej szkoły Kamila Naskręt z klasy I TE.

Więcej…
Thursday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©