Program uczenie się przez całe życie

Konferencja podsumowująca projekt „Polska szkoła - europejska edukacja”

12 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu w sali gimnastycznej odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Polska szkoła - europejska edukacja” w ramach programu europejskiego Uczenie się przez całe życie. Celem konferencji było upowszechnianie wśród uczniów Zespołu, nauczycieli, władz lokalnych oraz pracodawców i społeczności gimnazjalnej efektów zagranicznego stażu zawodowego uczniów Technikum w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Ostatnie dni na praktyce w Niemczech

Hej, to znowu my. Wróciliśmy już do Polski, teraz jeszcze ostatni tydzień praktyki zawodowej realizujemy w rawickich firmach. Chcieliśmy się z Wami podzielić informacjami jak spędziliśmy ostatnie dni naszego stażu w Dreźnie a były intensywne.   

W poniedziałek byliśmy w szklanej manufakturze Volkswagena zobaczyliśmy tam nowe modele samochodów, które niedługo wejdą na rynek. Każdy z nas miał możliwość zrobienia zdjęcia z wybranymi modelami samochodów. We wtorek po skończonych zajęciach każdy miał czas wolny dla siebie, który przeznaczyliśmy na zakupy. W środę po południu pojechaliśmy kolejką na punkt widokowy, zrobiliśmy tam ciekawe zdjęcia podziwiając widok pięknego Drezna.

Czytaj więcej...

Pozdrowienia z pobytu w Dreźnie na zagranicznych praktykach

Naszą praktykę zawodową odbywamy od 4 maja w Dreźnie w Niemczech.

Od poniedziałku jeździmy tramwajem na zajęcia do firmy WBS TRAINING AG, gdzie odbywamy staż.

W pierwszych dniach spędzonych w siedzibie firmy zapoznawaliśmy się ze strukturą organizacyjną firmy szkoleniowej, rozwiązywaliśmy testy, ćwiczenia oraz odpowiadaliśmy na zadawane pytania przez prowadzącego zajęcia pana Toma Nestlera w języku niemieckim oraz angielskim. Codziennie mamy też kurs językowy.

Czytaj więcej...

"Polska szkoła - europejska edukacja” - praktyki zagraniczne szansą zawodowego rozwoju

Pierwsza grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła praktyki zawodowe w zagranicznych firmach zorganizowane w ramach projektu "Polska szkoła - europejska edukacja" zrealizowanego przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci. Uczniowie 4 tygodnie przebywali w Schkeuditz 20 km od Lipska. Druga grupa przygotowuje się do dwutygodniowego wyjazdu w maju do Drezna.

Zadowoleni, uśmiechnięci i gotowi do dalszego zawodowego działania - tak można ocenić relacje uczestników nietypowego, ale niezwykle bogatego w doświadczenia wyjazdu.

Czytaj więcej...

Trzeci tydzień praktyki zawodowej w Niemczech

Trzeci tydzień praktyki zawodowej zakończył się weekendem pełnym nowych odkryć i doznań. W sobotę 22 marca zwiedzaliśmy Drezno- stolicę Saksonii, nazywane Florencją nad Łabą. Do Starego Rynku, dawnego  miejsca targowego doszliśmy ulicą Zamkową, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa Fryderyka Chopina, który wielokrotnie odwiedził Drezno.

Czytaj więcej...

Miejsca praktyk i czas wolny w Niemczech

Minęły już dwa tygodnie zagranicznego stażu w Niemczech. Uczniowie bardzo dobrze odnajdują się z swoich miejscach praktyki. Młodzież kształcąca się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego odbywa praktyki w stołówkach studenckich, w których średnio wydaje się od 1000 do 5000 posiłków dziennie oraz w kantynie w Centrum Dystrybucyjnym DHL. Logistycy odbywają staż w Centrum Dystrybucyjnym na lotnisku, gdzie kompletują zestawy posiłków dla obsługi samolotów z całego świata oraz w NETTO DISCONT samoobsługowych sklepach wielkopowierzchniowych.

Czytaj więcej...

Wizyta monitorująca

W dniu 14 marca 2014 odbyła się wizyta monitorująca zawodowego stażu zagranicznego odbywającego się w Niemczech  w ramach projektu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci „Polska szkoła - europejska edukacja”, w którym uczestniczą uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczący się w zawodach technik logistyk oraz technik żywienia i gospodarstwa domowego.

W wizycie uczestniczyli: wicestarosta rawicki pan Krzysztof Synoracki, dyrektor szkoły ZSZ w Rawiczu pan Krzysztof Jarosz, koordynatorki projektu Alicja Stachowska i Renata Uźniak oraz germanistki Weronika Swornowska i Magdalena Nawrot, a także przedstawicielka organizacji przyjmującej Vitalis pani Iris Giesecke.

Czytaj więcej...

Kolejna relacja z pobytu na zagranicznych praktykach w Niemczech

Oto kolejna relacja uczniów z pobytu na zagranicznych praktykach w Niemczech - tym razem pisana wierszem.  

Czytaj więcej...

Relacja z pierwszych dni pobytu na zagranicznych praktykach w Niemczech

Wyjechaliśmy do Schkeuditz k/Lipska w niedzielę 2 marca w samo południe. W autobusie było dużo miejsca, ale luk bagażowy został wypełniony po brzegi. Podróż minęła szybko.  

Na miejscu każdy rzucił się po swoje torby i pobiegł zobaczyć pokój. Byliśmy szczęśliwi widząc w pokojach łazienkę.

W poniedziałek zwiedzając Lipsk pojechaliśmy windą do nieba i widzieliśmy wszystko z lotu ptaka.

Pierwszego dnia pracy zostaliśmy serdecznie przyjęci w firmach. My logistycy  nadzorowaliśmy rozładunek palet a żywieniowcy poznawali super kuchnie uniwersyteckie.

Czytaj więcej...

Wyjazd na miesięczne praktyki zagraniczne już za tydzień!!

W dniu 20.02.2014 roku odbyło się spotkanie z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Niemiec w ramach projektu: "Polska szkoła - europejska edukacja”  Program „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci. W zebraniu uczestniczyli, dyr. szkoły pan Krzysztof Jarosz, koordynatorki projektu pani Renata Uźniak, pani Alicja Stachowska, nauczyciele języka niemieckiego pani Magdalena Nawrot, pani Weronika Swornowska, rodzice i uczniowie trzecich klas Technikum w zawodzie technik logistyk i technik żywienia i gospodarstwa domowego, którzy wyjadą na staż do Niemiec.

Czytaj więcej...

Dzień Niemiecki w ZSZ w Rawiczu

Dnia 6 grudnia 2013 roku w ZSZ w Rawiczu odbył się Dzień Niemiecki w ramach programu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci. Uczestnicy wyjazdu na praktyki zagraniczne z nauczycielami: Magdaleną Nawrot, Weroniką Sworowską, Iwoną Kurzawą, Jakubem Morysonem oraz koordynatorkami projektu Renatą Uźniak i Alicją Stachowską przygotowali dla uczniów klas drugich i trzecich prezentację na temat zabytków, kultury oraz kuchni krajów, do których udadzą się praktykanci. Uczniowie klas trzecich: Emilia Wojtyczka, Jakub Szefer (III TE) oraz Karolina Porządna (III TLG) prezentowali najciekawsze zabytki miast: Drezna, Lipska oraz Berlina. Pozostali beneficjenci projektu w holu sali gimnastycznej przygotowali ekspozycję na temat historii i interesujących miejsc miast, do których wyjadą. Uczniowie słuchali także muzyki popularnej wśród ich niemieckich rówieśników.

Czytaj więcej...

Ostatni etap warsztatów z zakresu przygotowania pedagogiczno-kulturowego

W dniu 22 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się ostatni etap warsztatów z zakresu przygotowania pedagogiczno-kulturowego uczniów w ramach realizacji programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci. W zajęciach, które prowadziła Anna Funka Leciejewska - pedagog szkolny, wzięli udział uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista.

Czytaj więcej...

Rekrutacja uczniów na praktykę zawodową do Niemiec

Projekt: "Polska szkoła - europejska edukacja”

Umowa nr 2013-1-PL1-LEO01-38159

realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej

w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci

W dniu 25 września 2013 roku komisja w składzie:

Renata Uźniak – koordynator projektu, nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych

Alicja Stachowska – z-ca koordynatora, nauczyciel przedmiotów logistycznych i ekonomicznych

Magdalena Sikora – nauczyciel przedmiotów zawodowych logistycznych

Małgorzata Kędzia – nauczyciel germanista

Anna Funka –Leciejewska – pedagog szkolny

zakończyła rekrutację uczniów na praktykę zawodową do Niemiec.

Uczniowie chętni do udziału w projekcie składali do koordynatora projektu ankiety aplikacyjne, które można było pobrać ze szkolnej strony internetowej.

Czytaj więcej...

Polska szkoła - europejska edukacja

Projekt: "Polska szkoła - europejska edukacja”

Umowa nr 2013-1-PL1-LEO01-38159

realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej

w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci

Projekt obejmuje realizację praktyki zawodowej dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w niemieckich firmach.

W projekcie uczestniczyć będą trzy grupy uczniów z klas trzecich. Jedną stanowić będzie 10 osobowy zespół uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, drugą 10 osobowy zespół kształcących się w zawodzie technik logistyk. Oba zespoły uczniów pojadą na praktykę zawodową do Lipska oraz 17 osobowy zespół uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista, którzy zrealizują praktykę w Dreźnie. Praktyka w Niemczech będzie integralną częścią programu nauczania obowiązującego w technikum.

Czytaj więcej...

Statystyki

4902971
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
363
1231
4730
24267
14829
4902971

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 03:49:31

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Uczniowie ZSZ na warsztatach historycznych

W ramach obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu brali udział w warsztatach na temat „ 966 – jak nie było naprawdę !?” organizowanych przez Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu. Były to zajęcia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, na których prezentowano sposoby czerpania wiedzy o chrzcie Polski i początkach państwa polskiego.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©