Kronika szkolna, luty 2014r.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Filmie

28.02.2014 roku odbyło się ogłoszenie wyników konkursu wiedzy o filmie.

To już po raz trzeci w naszej szkole uczniowie zmagali się z X muzą.

Popularyzowanie świadomego uczestnictwa we współczesnej kulturze i kształcenie świadomego odbioru sztuki oraz mediów – to główny cel konkursu.

Czytaj więcej...

Smokolajzer w ZSZ w Rawiczu

W środę 26 lutego 2014 roku Szkolne Koło PCK zorganizowało  spotkanie przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w ramach Profilaktycznego Programu w Zakresie Przeciwdziałania Uzależnieniu od Alkoholu, Tytoniu i Innych Środków Psychoaktywnych. W holu sali gimnastycznej na czas dużej przerwy powstał punkt badania poziomu tlenku węgla w organizmie. Młodzież mogła sprawdzić za pomocą smokolajzera poziom zatrucia organizmu z powodu palenia papierosów.

Czytaj więcej...

Zbiórka krwi

W dniu 27 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się kolejna zbiórka krwi, organizowana przez Szkolne Koło PCK. W zbiórce z ponad 70 chętnych uczniów krew oddało 48 osób i udało się zebrać 21,6 litrów krwi. 

Czytaj więcej...

Wyjazd na miesięczne praktyki zagraniczne już za tydzień!!

W dniu 20.02.2014 roku odbyło się spotkanie z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Niemiec w ramach projektu: "Polska szkoła - europejska edukacja”  Program „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci. W zebraniu uczestniczyli, dyr. szkoły pan Krzysztof Jarosz, koordynatorki projektu pani Renata Uźniak, pani Alicja Stachowska, nauczyciele języka niemieckiego pani Magdalena Nawrot, pani Weronika Swornowska, rodzice i uczniowie trzecich klas Technikum w zawodzie technik logistyk i technik żywienia i gospodarstwa domowego, którzy wyjadą na staż do Niemiec.

Czytaj więcej...

Spotkanie z kulturą

Uczniowie klasy 3 TE pod opieką nauczycielek - p. Urszuli Rosik i p. Sabiny Kasprzak - wzięli udział w spektaklu teatralnym we wrocławskim teatrze muzycznym "Capitol". Celem wyjazdu było poszerzenie kompetencji kulturalnych uczniów. Młodzież była zachwycona grą aktorską, muzyką oraz oprawą sceniczną.

Czytaj więcej...

Skok w zawodową przyszłość

W marcu cztery osoby z klasy trzeciej i dwie z klasy drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych będą zdobywały doświadczenie zawodowe na promach Polonia i Wolin. Ta niezwykła praktyka zawodowa pozwoli uczniom naszej szkoły nabywać umiejętności od najlepszych fachowców. Młodzież cieszy się, że poszerzy doświadczenie wykonując zadania na różnych stanowiskach pracy. Obcowanie z klientem oraz konieczność zwiększania kompetencji komunikacyjnych stanowią dla nich wyzwanie. Uczniowie już nie mogą doczekać się chwili wyjazdu. Liczą na miłą atmosferę oraz rygor podczas wykonywania powierzonych zadań zawodowych.

Czytaj więcej...

AKADEMIA KSIĘGOWEGO

Dnia 21 lutego br., w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Poznaniu, odbył się II etap konkursu  z rachunkowości „Akademia Księgowego”. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do rozwijania zainteresowań oraz praktycznego wykorzystania wiedzy w zakresie  przedmiotów ekonomicznych w tym rachunkowości. W konkursie udział wzięło 71 uczniów wyłonionych po I etapie konkursu.

Do I etapu konkursu, przeprowadzonego  14 stycznia 2014r., przystąpiło 407 uczniów z 28 szkół województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Eliminacje szkolne polegały na rozwiązaniu testu wiedzy wielokrotnego wyboru.

Czytaj więcej...

Zabawa karnawałowa z „Pomocną Dłonią”

W czwartek 13 lutego podczas drugiego tygodnia ferii zimowych grupa wolontariuszy z II i III klasy technikum obsługiwała zabawę karnawałową stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Młodzież jak zawsze podawała do stołu posiłki i napoje, sprzątała brudne naczynia, a także integrowała się z osobami starszymi przez wspólną zabawę.

Czytaj więcej...

Statystyki

4902694
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
86
1231
4453
23990
14829
4902694

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 02:28:25

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Kręgle po raz drugi

W poniedziałek w trzecim tygodniu zagranicznych praktyk uczniowie rywalizowali po raz drugi na kręgielni w Schkeuditz. Stażyści z TZ po pracy w firmach a logistycy po sporej dawce wiedzy o prowadzeniu biznesu spędzali miło czas w kręgielni. 

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©