Kronika szkolna, październik 2017r.

FINAŁ POWIATOWY W SZACHACH DRUŻYNOWYCH 2017/2018

W dniu 25 października w Szkole Podstawowej nr. 6 w Sierakowie odbył się Finał Powiatowy w Szachach Drużynowych. W kategorii Szkół Ponadpodstawowych „LICEALIADA” startowały cztery szkoły:  ZS w Jutrosinie,  ZS w Miejskiej Górce, ILO w Rawiczu oraz ZSZ w Rawiczu. Każda szkoła była reprezentowana przez cztero osobowy zespół. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu w składzie: Aleksandra Kwolek, Kamil Mrug, Tomasz Paluch, Hubert Siecla

Czytaj więcej...

Trzech uczniów z Rawicza wśród 500 najlepszych młodych logistyków w Polsce!

Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sukcesem przeszło szkolne eliminacje w 10 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu.

Czytaj więcej...

Działania wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu ZSZ w Rawiczu

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu włączyli się w pomoc przy organizacji i przygotowaniu imprez oraz następujących akcji lokalnych:

- XVI Gminny Dzień Seniora

- „Cała Polska Biega”

- uroczystość 10 – lecia  RUTW.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne Pomocnej Dłoni

W dniu 25 października br. w sali widowiskowej Domu Kultury odbyło się spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Tradycyjnie już obsługę gastronomiczną spotkania zapewnili wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Tym razem były to uczennice III klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Kasia Biedrowska, Ola Dmyterko, Ola Hądzlik, Magda Jarczewska, Natalia Nowacka, Jagoda Kubeczka, Weronika Plewińska, Ola Rau, Anita Rosa i Ola Materkowska.

Czytaj więcej...

Mistrzowie Powiatu obronili tytuł w Drużynowym Tenisie Stołowym!

W dniu 20. 10. 2017r. w Jutrosinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców . W zawodach brały udział cztery szkoły:  ZS w Jutrosinie, ILO w Rawiczu, ZSPTKU w  Bojanowa  i  ZSZ w Rawiczu. Reprezentanci  naszej szkoły w  składzie :  Jakub Kempa, Jakub Michalak, Kamil Kiciński, i rezerwowy Kamil Maćkowiak  po raz kolejny obronili tytuł Mistrza Powiatu Rawickiego. 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa ZSZ w Rawiczu w tenisie stołowym

Na początku  października odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w tenisie stołowym. W dniu 9.10.2017 r. odbył się turniej chłopców, a tydzień później rywalizowały dziewczęta. W turniejach wzięło łącznie udział 23 zawodników. Rywalizowali oni systemem „każdy z każdym”.

Czytaj więcej...

Konkurs na graffiti na sklepiku szkolnym

Dyrektor ZSZ w Rawiczu oraz Samorząd Uczniowski ogłaszają konkurs na wykonanie graffiti na sklepiku szkolnym. Zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa. Na zwycięzców czekają niespodzianki i nagrody. Więcej informacji w zamieszczonym regulaminie.

Technicy na warsztatach filmowych

   Uczniowie kl. I i II Technikum Logistycznego i Budowlanego Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w dniu 23.10.2017r wzięli udział w warsztatach filmowych zorganizowanych w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Zespole Szkół Technicznych im. 55 Poznańskiego Pułku Piechoty w Lesznie.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE ZSZ W RAWICZU BRALI UDZIAŁ W PROJEKCIE PROFILAKTYCZNYM

  W dniu 20 października 2017 roku uczniowie klasy pierwszej Technikum  ZSZ w Rawiczu o profilu budowlanym brali udział w realizacji na terenie województwa wielkopolskiego projektu edukacyjnego pn. „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny". Szkolenie dotyczyło zagrożeń zdrowotnych związanych z używaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych tzw. „dopalaczy". 

Czytaj więcej...

SKT „Szprycha” na „Jesiennym rajdzie rowerowym”

 W sobotę 21 października br. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Rawiczu wraz z opiekunami: p. Rafałem Jędrzejakiem, p. Jakubem Morysonem i p. Weroniką Waresiak, wzięli udział w „Jesiennym rajdzie rowerowym”. W trasę ruszyliśmy o 9.30 spod stadionu żużlowego w Rawiczu.

Czytaj więcej...

KREATYWNOŚĆ, ZABAWA ORAZ INTEGRACJA

W dniu 11 października klasa 2TLG wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Kędzią i opiekunem p. Magdaleną Nawrot udała się na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw uczniowie musieli wykazać się refleksem w pokojach zagadek Secret Room. Musieli odkryć tajemnice pokoju, rozwiązując zagadki logiczne i manualne. Każda rozwiązana łamigłówka przybliżała do znalezienia klucza - ucieczki z pokoju. Uczniowie musieli wykazać się sprytem, spostrzegawczością, logicznym myśleniem, ważne było szybkie kojarzenie faktów, a także komunikacja i umiejętność pracy w zespole. Wrażeń było mnóstwo. Niektórzy musieli wyzwolić się z kajdanek i łańcuchów, inni położyć się w … trumnie. Wiele wrażeń, kreatywne myślenie i integracja grup to pozytywne efekty tej zabawy.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej w ZSZ w Rawiczu

      Jak co roku w połowie października nauczyciele, wychowawcy, dyrektorzy i inni pracownicy oświaty obchodzą swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej. W dniu 13 października br. także w murach rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych  uroczystość ta miała wyjątkową oprawę. Dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek powitał wszystkich zgromadzonych i w swoim przemówieniu przypomniał historyczny aspekt Dnia Edukacji Narodowej. Życzył  współpracownikom wytrwałości oraz pomyślności w kreowaniu swoich zawodowych planów.

Czytaj więcej...

Gala wręczenia certyfikatów w rawickim Zespole Szkół Zawodowych

  W dniu 12 października br. wszyscy uczestnicy szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania spotkali się ponownie, by wziąć udział w uroczystości wręczenia pamiątkowych certyfikatów i nagród książkowych. Dyrekcja oraz nauczyciele zaangażowani w idee przedsięwzięcia postanowili uhonorować wybranych uczniów za najlepszą interpretacje czytanych fragmentów utworów i nadać im tytuł szkolnego lektora.

Czytaj więcej...

Uczniowie rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych na Salonie Maturzystów

            W dniu 21 września br. uczniowie klas maturalnych Technikum ZSZ w Rawiczu uczestniczyli we wrocławskim Salonie Maturzystów. Jest to największa kampania informacyjna dla uczniów zdających maturę oraz przyszłych studentów. Młodzież uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i zapoznała się z procedurami maturalnymi, typami zadań i  sposobami ich rozwiązywania( język polski, matematyka, wybrany język obcy).

Czytaj więcej...

Wybory uzupełniające do Zarządu Samorządu Uczniowskiego ZSZ w Rawiczu

  14 września, przy obecności Pana Dyrektora Piotra Mośka i Pani wicedyrektor Darii Jagły, po raz pierwszy z udziałem przedstawicieli klas pierwszych, odbyły się wybory uzupełniające do ścisłego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas - trójki klasowe.

Czytaj więcej...

LEKKOATLECI NA MEDAL

     Trzy krążki podczas Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Poznaniu wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. W zmaganiach XIX  Licealiady udział wzięły szkoły ponadgimnazjalne z całej Wielkopolski.

Czytaj więcej...

UCZEŃ ZSZ W RAWICZU MISTRZEM EUROPY

Jakub Miśkowiak z klasy I TB Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu został Drużynowym Mistrzem Europy Juniorów na Żużlu. Zawody odbyły się w Krośnie 16 września br.

Czytaj więcej...

I HALOWY TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSZ W RAWICZU!

Czytaj więcej...

Międzynarodowy dzień bez przemocy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy, który obchodzimy 2 października młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wyruszyła na marsz.Organizatorzy Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z uczestnikami spotkali się pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza skąd ruszyli deptakami przez Rynek do Placu Wolności. 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w ZSZ w Rawiczu

  

     Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu włączył się do akcji propagowania idei czytelnictwa. Ze względów organizacyjnych datę obchodów z 29 września przeniesiono na 2 października 2017r. Tego dnia wybrani uczniowie z różnych klas technikum  i zasadniczej szkoły zawodowej, wcielając się w ambasadorów głośnego czytania zaprezentowali fragmenty wybranych przez siebie dzieł literackich.

Czytaj więcej...

Statystyki

4903223
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
615
1231
4982
24519
14829
4903223

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 05:02:52

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

DRZWI OTWARTE W URZĘDZIE SKARBOWYM

Już tradycją stał się udział uczniów naszej szkoły w warsztatach podatkowych organizowanych z okazji Drzwi Otwartych Urzędu Skarbowego w Rawiczu.

16 uczniów z klasy I i II TE przybyło do Urzędu Skarbowego w Rawiczu w sobotę 16 kwietnia, którzy zostali przywitani przez pracowników US na czele z Panią Naczelnik  Marią Borową. Prowadzący prezentację z-ca Naczelnika Pan Maciej Hodura przybliżył naszym uczniom działanie poszczególnych komórek organizacyjnych urzędu oraz zaprezentował możliwość rozliczenia się z fiskusem za pomocą programu e-deklaracje. Ponadto gorąco zachęcał wszystkich do udziału w loterii paragonowej, w której można wygrać cenne nagrody. W części warsztatowej uczniowie wzięli udział w rywalizacji o to kto najszybciej wypełni i wyśle PIT – 37. Wygrane drużyny otrzymały skromne nagrody.

Więcej…
Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©