LEKKOATLECI NA MEDAL

Trzy krążki podczas Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Poznaniu wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. W zmaganiach XIX  Licealiady udział wzięły szkoły ponadgimnazjalne z całej Wielkopolski.

Na drugim stopniu podium w pchnięciu kulą 6 kg stanął Arkadiusz Stachowski (12,03 m), który w ostatnim pchnięciu o 1 cm wyprzedził rywala z Leszna. Sukces starszego kolegi powtórzyła uczennica pierwszej klasy - Kamila Kędzia. Pewnie zwyciężając w swojej serii, wywalczyła srebrny medal w biegu na dystansie 400 metrów (1:02,36 s). Trzecie miejsce, również w biegu na jedno okrążenie, zajął Kacper Grzelczak (52,74 s). Na wysokiej, piątej lokacie w pchnięciu kulą 5 kg znalazł się Mateusz Woziwodzki (11,85 m). Dobry wynik uzyskała również sztafeta 4x100 metrów dziewcząt w składzie: Zuzanna Janaszek, Kamila Kędzia, Jagoda Szponik i Joanna Wojnicz, która uplasowała się na 6. miejscu (56,74 s).

W lidze wystartowali również: Karolina Szulc, Anna Kędzia, Karolina Kuropka, Bartosz Zygmunt, Michał Jelinowski i Kamil Alcer. Opiekunem reprezentacji była Weronika Waresiak.

Drużynowo dziewczęta z ZSZ Rawicz zajęły 19. miejsce na 36 szkół biorących udział w edycji jesiennej, natomiast chłopcy uplasowali się na 23. lokacie na 38 placówek.

Data i godzina: 2024-04-24 08:07:25

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4

W grudniu grupa młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu: Aleksandra Szałata, Julia Małecka, Natalia Kempa, Karolina Nawrot i Mikołaj Ratajczak pod opieką pani Sylwii Maciaszek-Basty uczestniczyła w spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu. Młodzież przygotowała zajęcia dla klasy IIf w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.