Uczniowie pamiętają...

W dniu 31 października uczniowie klasy I TE wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Majewską udali się na rawicki cmentarz. Uporządkowaliśmy kwatery przy grobach  żołnierzy poległych w 1920 roku. Zatrzymując się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich i pomniku ofiar nazizmu, wspominaliśmy zmarłych, których nie znaliśmy osobiście, ale którzy oddali swoje życie, ratując naszą ojczyznę.

Przypomnieliśmy sobie także tych, którzy zginęli w rawickim więzieniu w czasach reżimu stalinowskiego. Pochylając się nad grobami zmarłych, młodzież przypomniała sobie ważne chwile z naszej historii. Ten krótki pobyt na cmentarzu stał się przyczyną refleksji na temat życia i przemijania.

 

Statystyki

6587727
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
1034
1412
6389
21983
42896
6587727

Twoje IP: 216.73.216.221
Data i godzina: 2026-06-27 17:30:27

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Uczniowie klasy 3 TLG z wizytą u Starosty Powiatu Rawickiego

23 maja br. uczniowie klasy 3 TLG z ZSZ w Rawiczu, wraz z opiekunem Jakubem Morysonem, udali się do siedziby Starostwa Powiatowego w Rawiczu. W sali sesyjnej Starosta spotkał się z uczniami Technikum, kształcącymi się w zawodzie technik logistyk, starosta Adam Sperzyński. Przez godzinę czasu, uczniowie mieli okazję wysłuchać Pana Starosty, który opowiedział czym zajmuje się Starostwo Powiatowe, jakie ma wydziały i jakie jednostki organizacyjne mu podlegają.

Więcej…
Saturday the 27th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©