Wielkopolski obiad

W sobotę  13 września 2014 roku odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego „Wielkopolski Obiad” pod patronatem Starosty Rawickiego. W rywalizacji wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu reprezentowały trzy drużyny: uczennice klasy czwartej Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz uczniowie klasy drugiej Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczestniczące w zawodach grupy miały wykonać trzy dania: przystawkę lub deser, zupę oraz danie główne. Przygotowane potrawy musiały być związane z regionalną i tradycyjną kuchnią wielkopolską.

Daria Ławniczak i Paulina Kowalska - uczennice klasy IV  przygotowały:

gołąbki w czerwonej kapuście z sosem beszamelowym, krupnik i rogale świętomarcińskie.

Karolina Kordek i Katarzyna Helińska- uczennice klasy II przygotowały:

pierś z kaczki w sosie porzeczkowym, krezki wielkopolskie, budyń orzechowy.

Aleksandra Sobierajska i Aleksandra Szczepaniak – uczennice klasy II przygotowały:

zrazy z kapustą czerwoną i pyzami, zupa ziemniaczana z grzybami, budyń z piwa.

Uczniowie naszego Zespołu wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością  w przygotowaniu potraw a także umiejętnościami w zakresie dekoracji stołów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz czeki gotówkowe na zakup sprzętu AGD.

Opiekunowie uczniów:

Iwona Kurzawa i Monika Świtała

 
 
 
 

Statystyki

6588068
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
135
1240
6730
22324
42896
6588068

Twoje IP: 216.73.216.221
Data i godzina: 2026-06-28 05:59:09

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Klasowe wigilie

„Życie składa się z rzadkich oddzielonych momentów najwyższego znaczenia”
Ks. J. Tischner

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykłych spotkań, rozmów z bliskimi, wzajemnej życzliwości. Przedświąteczny okres był także wyjątkowy dla uczniów naszej szkoły. Młodzież zorganizowała klasowe wigilie, w czasie których spożywano potrawy przygotowywane samodzielnie przez uczniów, śpiewano kolędy i składano sobie życzenia oraz wymieniano się prezentami.

Więcej…
Sunday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©