Odprawa przed wyjazdem na zagraniczne praktyki do Drezna

W dniu 17.11.2016 r. odbyło się spotkanie informacyjne z rodzicami i uczestnikami wyjazdu na zagraniczne praktyki do Niemiec w ramach projektu: „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej”.

Zebranie prowadziły koordynatorki projektu pani Renata Uźniak oraz pani Alicja Stachowska a uczestniczyli w nim  nauczyciele języka niemieckiego pani Małgorzat Kędzia, Patrycja Stelmaszyk oraz  rodzice i uczniowie trzeciej klasy Technikum w zawodzie technik ekonomista.

Podczas spotkania zapoznano rodziców i uczniów z ideą programu ERASMUS+, organizacją wyjazdu, programem praktyki oraz przypomniano regulamin stażu, z którym osoby zakwalifikowane do wyjazdu zostały zapoznane już na początku września. Uczniowie podpisywali umowy o staż, w których zawarte są wszystkie informacje oraz postanowienia i regulacje prawne dotyczące  przebiegu całej praktyki za granicą. Stażyści dowiedzieli się jak dokumentować przebieg praktyki, jakie otrzymają certyfikaty i jak będą oceniani. Koordynatorki przedstawiły także warunki bytowe w Hotelu Luiza 20 w Dreźnie, plan wycieczek turystycznych realizowanych podczas pobytu młodzieży, szczególnie w weekendy.

Podczas spotkania młodzież przebrała się w koszulki z logo ERSAMUS+, które otrzymali w ramach projektu. Uczniowie zostali także wyposażeni w materiały biurowe, rozmówki, pamięć zewnętrzną i długopisy potrzebne im do prowadzenia dokumentacji praktyki.

Młodzież na zagraniczne praktyki do Drezna wyjedzie już 27 listopada 2016 r., spędzi tam dwa tygodnie, szkoląc się w firmie WBS Training SA.

Opracowała

Alicja Stachowska

Statystyki

6506760
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
209
1158
209
12193
31564
6506760

Twoje IP: 216.73.216.61
Data i godzina: 2026-04-13 08:42:58

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Drzwi Otwarte w ZSZ w Rawiczu

12 kwietnia  Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu otworzył swoje drzwi dla uczniów kończących naukę w gimnazjum. Młodzież naszego zespołu pod opieką nauczycieli przygotowała wizualizację działań związanych z każdym proponowanym kierunkiem kształcenia w technikum: technik elektryk, technik mechanik, technik teleinformatyk, technik budownictwa, technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Praktyczne działania w zawodzie fryzjer oraz cukiernik prezentowała także młodzież kształcąca się w naszej Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Więcej…
Monday the 13th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©