Przewodnik turystyczny po krajach anglojęzycznych
29. marca 2012r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych konkurs na „Przewodnik turystyczny po angielsku” zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego, p. Hannę Lenartowską i p. Agnieszkę Labijak. Polegał on na przygotowaniu przez uczniów w grupach lub indywidualnie prezentacji w języku angielskim, przedstawiających miejsca warte obejrzenia w krajach anglojęzycznych.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 31 uczniów z klas I – IV. Najchętniej prezentowano ciekawe miejsca i zabytki Londynu, ale uczniowie wybrali również takie miasta jak Dublin, York, Manchester, Cambridge, Liverpool, Las Vegas i Perth.
I miejsce zdobył uczeń klasy I TB, Krzysztof Mazurek, natomiast na miejscu II uplasowali się ex aequo Katarzyna Paluszczak z kl. I Tlg oraz grupa uczniów kl. III TE, Monika Strugała, Anna Pazoła i Wojciech Nowaczyk. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press.




