Drzwi Otwarte

11 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu tradycyjnie odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów kończących naukę w gimnazjum. W tym roku młodzież naszego zespołu pod opieką nauczycieli przygotowała prezentację działań związanych z każdym proponowanym kierunkiem kształcenia w technikum: technik elektryk, technik mechanik, technik teleinformatyk, technik budownictwa, technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w Szkole Branżowej.

Na sali gimnastycznej goście obejrzeli prezentacje promujące nasz zespół szkół oraz zapoznali się z działalnością kół zainteresowań i licznymi sukcesami uczniów na arenie sportowej. Interesujące okazały się innowacyjne praktyki zawodowe na promach, staże zagraniczne w ramach programu ERASMUS+, staże i warsztaty w ramach programu Czas Zawodowców oraz współpraca z lokalnymi firmami i zakładami pracy.

Gimnazjaliści podzieleni na grupy według własnych zainteresowań zostali zaprowadzeni do pracowni i sal dydaktycznych gdzie mogli zobaczyć naszą młodzież kształcącą się w danym zawodzie w praktycznym działaniu: na mini placu budowy, przy tokarce CNC, konfigurowaniu centralek telefonicznych z telefonem, wykorzystaniu obwodów elektrycznych i kontrolowaniu pracy silników oraz przy wykonywaniu zadań logistycznych, wypełnianiu deklaracji podatkowych czy też pracy z programem księgowym INSERT.

Po prezentacji zawodów i zapoznaniu się z szeroką działalnością Zespołu  zostało tylko uczniom gimnazjum podjąć właściwą decyzję. Mamy nadzieję, że Wybiorą Lokalnie. 

Statystyki

6165401
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
532
1396
11356
11356
77189
6165401

Twoje IP: 216.73.216.138
Data i godzina: 2025-12-07 04:41:18

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Młoda krew ratuje życie

21 października 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych w ramach turnieju "Młoda krew ratuje życie" zorganizowano akcję krwiodawstwa. Tradycyjnie już wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W sumie w akcji cenny płyn ratujący życie oddało 41 uczniów, co pozwoliło uzyskać 18,45 litrów krwi. Krwiodawstwo w ZSZ jest już tradycją i odbywa się dwa razy do roku.

Więcej…
Sunday the 7th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©