Wycieczka uczniów ZSZ w Bieszczady

W dniach 5-9 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu brali udział w wycieczce w Bieszczady. Wycieczka została zorganizowana przez opiekunów Szkolnego Koła Turystycznego „Szprycha” – Jakuba Morysona i Rafała Jędrzejaka. Wyjazd odbył się przy finansowym wsparciu Fundacji „Cordis”.

W czasie pobytu w Bieszczadach uczniowie mieli okazję poznać piękno i urok tych „najdzikszych” z polskich gór. Grupa była zakwaterowania w pensjonacie „Pod Kominkiem” w Komańczy. Zanim młodzież do niego dotarła, w czwartek zwiedziła park etnograficzny w Sanoku. Skansen ten na 38 ha prezentuje obiekty kultury polsko-ukraińskiej pochodzące z polskich Karpat.

Po przyjeździe do pensjonatu i zakwaterowaniu uczniowie udali się szlakiem pieszym do klasztoru nazaretanek, gdzie w okresie PRL-u przetrzymywany był kardynał Stefan Wyszyński. Dalej powędrowali czerwonym szlakiem wokół Komańczy. Następnego dania w piątek wyruszyli nad Zalew Soliński, gdzie oprócz podziwiania zapory, odbyli rejs po samym zalewie. Po powrocie do Komańczy wyruszyli szlakiem do Duszatyń, a stamtąd do Jeziorek Duszatyńskich, które powstały w 1907 roku wskutek osuwiska ziemi. Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki wyruszyli na wędrówkę po bieszczadzkich połoninach, pokonując Połoninę Wetlińską. Schodząc z niej, zawędrowali do miejscowości Cisna, którą również zwiedzili.

W czasie wędrówek towarzyszyli młodym lokalni przewodnicy, którzy opowiadali zawiłą historię tych terenów, ludzi tam mieszkających i samych pięknych gór. W niedzielę młodzież wyruszyła w drogę powrotną do Rawicza, żegnając się z żalem z bieszczadzką krainą. Po drodze uczestnicy wycieczki zatrzymali się w opactwie benedyktyńskim w Tyńcu. Uczniowie wrócili do domów z całym bagażem przygód, które pozostaną w ich pamięci, a ich opiekunowie już myślą o organizacji kolejnej wycieczki.

Opracował: Jakub Moryson

Statystyki

6584411
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
792
1180
3073
18667
42896
6584411

Twoje IP: 216.73.216.104
Data i godzina: 2026-06-25 12:51:42

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

ZSZ Mistrzem Powiatu w koszykówce chłopców

Zdecydowanym zwycięstwem reprezentantów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców. Nasi uczniowie dwukrotnie pokonali I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu, zdobywając tytuł Mistrzów Powiatu oraz awans do Mistrzostw Rejonu Leszczyńskiego.

Więcej…
Thursday the 25th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©