UCZEŃ ZSZ W RAWICZU WŚRÓD NAJLEPSZYCH RECYTATORÓW

W sobotę, 14 grudnia w pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach, odbył się finał XXVI Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Uroczystość uświetnił swą obecnością Wójt Gminy Włoszakowice pan Stanisław Waligóra.

W turnieju wzięło udział 33 uczestników, wyłonionych uprzednio w konkursach w Rawiczu, Bojanowie, Gostyniu, Kościanie, Lesznie, Wolsztynie i Włoszakowicach. Wystąpienia młodych recytatorów oceniało jury w składzie:

- p. Jan Głowinkowski – instruktor teatralny z Leszna, który jest głównym inicjatorem tego jakże prestiżowego konkursu,

- p. Piotr Dera – poznański reżyser teatralny,

- p. Leszek Barszcz – wolsztyński polonista i Prezes Stowarzyszenia im. Andrzeja Krzyckiego. Turniej prowadził p. Paweł Borowiec, pracownik Domu Kultury we Włoszakowicach. Uczestnicy konkursu mieli również okazję wysłuchać koncertu włoszakowickiego żeńskiego Chóru Cantilena, którym kieruje pani Mariola Jagodzik. Zaprezentowano między innymi arie z oper Karola Kurpińskiego oraz poezję śpiewaną do tekstów C.K. Norwida, L. Staffa i K.J. Gałczyńskiego.

Należy stwierdzić, że poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki i wyrównany.

Uczeń naszej szkoły, Krystian Lorenc, zaprezentował bardzo dobry poziom i choć laurów nie zdobył, to godnie reprezentował szkołę we Włoszakowicach. Przedstawił bardzo trudny tekst Kallimacha ,,Do Fanni Swentochy” oraz wiersz A. Krzyckiego ,,Do Dantyszka”. Prezentacja literatury staropolskiej wymaga dużych umiejętności i z pewnością jest trudna. Tym bardziej gratulujemy Krystianowi , ponieważ podjął się recytacji niełatwej i sprawiającej nawet wytrawnym aktorom kłopoty w interpretacji. Z pewnością wystąpienie wśród najlepszych recytatorów było wielkim przeżyciem i dużym doświadczeniem, więc życzymy Krystianowi wielu sukcesów w przyszłości.

Opracowała: Justyna Szajerka

 

Statystyki

6586907
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
214
1412
5569
21163
42896
6586907

Twoje IP: 216.73.216.221
Data i godzina: 2026-06-27 03:37:31

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Kurs na operatora wózka widłowego

W czwartek 14 kwietnia w ZSZ w Rawiczu 34 uczestników kursu na operatora wózka widłowego zdało egzamin i uzyskało uprawnienia. Koordynatorka kursu  mgr Alicja Stachowska, nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych logistycznych zorganizowała po raz szósty płatny kurs na operatora wózka widłowego.  Kurs  przeprowadziła tradycyjnie firma BKD Maral z Wielunia. 34 pełnoletnich uczniów z Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyło w szkoleniu, które obejmowało zajęcia teoretyczne, praktyczną naukę jazdy wózkami widłowymi oraz instruktaż bezpiecznej wymiany butli gazowej.

Więcej…
Saturday the 27th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©