Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w koszykówce chłopców i dziewcząt

Reprezentacja chłopców ZSZ w Rawiczu zajęła pierwsze a dziewcząt drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Rawickiego „licealiada” w koszykówce. Finał zawodów rozegrano w I LO w Rawiczu gdzie drużyna męska pokonała gospodarzy 91-33 (na własnym parkiecie wygrana ZSZ 82-23) Chłopcy uzyskali awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w marcu w Rawiczu. Dziewczyny natomiast przegrały z uczennicami I LO 48-29, zajmując 2 miejsce w klasyfikacji powiatowej Szkolnego Związku Sportowego w Rawiczu.

Data i godzina: 2024-03-29 12:34:26

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Konkurs pięknego czytania „Lesen gehen...”

Dnia 9 października w Zespole Szkół Zawodowych odbył się szkolny etap I edycji konkursu pięknego czytania „Lesen gehen...” , którego organizatorami byli:
Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Biblioteka Niemiecka BU UAM Partner Goethe Institut w Poznaniu. Koordynacją konkursu w szkole zajęły się germanistki.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i miał na celu propagowanie języka niemieckiego oraz zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego, podnoszenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, poprawnej wymowy i dykcji, uwrażliwienie na piękno języka literackiego, przygotowanie młodzieży do wystąpień publicznych.
Uczestnicy w czasie występu prezentowali dwa wiersze w czasie nieprzekraczającym 3 minut.