I konferencja podsumowująca pierwszy rok realizacji projektu ERASMUS+ 2016

31 maja 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu w sali gimnastycznej odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy rok projektu realizowanego w ramach programu  Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Projekt pod tytułem „Polska edukacja plus europejska praktyka – początkiem kariery zawodowej” finansowany jest w całości z  Unii Europejskiej. Celem konferencji było upowszechnianie wśród uczniów Zespołu, nauczycieli, władz lokalnych oraz pracodawców i społeczności gimnazjalnej efektów zagranicznego stażu zawodowego uczniów Technikum w Rawiczu. Konferencja rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości: Starosty Rawickiego – Pana Adama Sperzyńskiego, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Pani Marii Wojtkowiak, Przedstawicieli Gimnazjum nr.1 w Rawiczu wraz z nauczycielką -  Panią Agnieszką Węcłaś oraz uczniów Gimnazjum, Dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych: dyrektora szkoły- Pana Krzysztofa Jarosza, wiecedyrektorów:  Pana Krzysztofa Kazunia, główną księgową ZSZ w Rawiczu Panią Grażyną Kupczyk oraz nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Konferencję  rozpoczęły koordynatorki projektu Alicja Stachowska i Renata Uźniak oraz dyrektor szkoły Pan Krzysztof Jarosz. Dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie dla młodzieży zagranicznych praktyk. Zwrócił uwagę, że uczniowie nie tylko uczą się praktycznych umiejętności zawodowych ale też samodzielności, odpowiedzialności oraz podnoszą kompetencje językowe. Podziękował również za prowadzenie projektu, zaangażowanie oraz życzył dalszych sukcesów w tworzeniu nowych projektów.

Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie Alicji Stachowskiej – koordynatorki projektu, która przedstawiła podstawowe założenia Programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenie Zawodowe, strukturę programu ERASMUS+  oraz rezultaty, jakie zostały osiągnięte przez uczniów po zrealizowaniu zagranicznych praktyk zawodowych. Koordynatorka omówiła znaczenie certyfikatów, które uczniowie otrzymali na konferencji.

Renata Uźniak- koordynatorka projektu przedstawiła zasady rekrutacji i kryteria wyboru uczestników, zaprezentowała obszary wsparcia, jakie ze strony organizatorów otrzymali uczestnicy zagranicznego stażu oraz organizację wyjazdów na staż.

Kolejnym punktem konferencji były wystąpienia uczniów, którzy prezentowali samodzielnie wykonane prezentacje multimedialne ukazujące realizację praktyki zawodowej w niemieckich zakładach, przebieg wycieczek zawodoznawczych do Portu w Hafen Halle, BMW, na lotnisko k/Lipska a także co ciekawego zobaczyli na wycieczkach kulturowo – turystycznych do Berlina, Drezna, w Lipsku oraz do Saksonii Szwajcarskiej. Na koniec obie grupy zaprezentowały filmiki wykonane samodzielnie obrazujące przebieg całego pobytu w zabawnym ujęciu.

Zwieńczeniem konferencji było wręczenie przez pana Starostę Adama Sperzyńskiego oraz koordynatorki projektu certyfikatów uczestnikom zagranicznych praktyk zawodowych, uczniom Technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk oraz technik ekonomista. Uczniowie otrzymali:

  • Zaświadczenie o zrealizowaniu stażu zagranicznego wydane przez firmy partnerskie w Niemczech,
  • Zaświadczenie o odbyciu praktyki zawodowej w przedsiębiorstwach niemieckich,
  • Pisemną ocenę praktyki wydaną przez firmy przyjmujące w Niemczech 
  • Europass Mobilność w języku polskim i niemieckim
  • Dokument ECVET, potwierdzającyeuropejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET),

Dyrektor Krzysztof Jarosz oraz koordynatorki projektu wręczyły podziękowania wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu.

Na koniec głos zabrał Starosta Rawicki Pan Adam Sperzyński, który podkreślił znaczenie praktyk zawodowych, zwłaszcza tych, które mogą odbywać się w realnych warunkach pracy na terenie Unii Europejskiej, korzyści płynące z rozwijania kompetencji językowych ale też i społecznych. Wskazał, że takie wyjazdy są najlepszą szkołą życia.

Konferencja zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz prezentacją galerii zdjęć.

Opracowały:

Alicja Stachowska

Renata Uźniak

Statystyki

4327200
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
198
272
1375
9524
16619
4327200

Twoje IP: 3.236.218.88
Data i godzina: 2021-10-22 03:07:04

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Finał wojewódzkiego etapu konkursu w ramach projektu edukacyjnego „Utracone dziedzictwo – losy ziemian w XX wieku” – Dobrzyca, 27 kwietnia 2016

27 kwietnia w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy odbył się uroczysty finał wojewódzkiego etapu konkursu, w ramach projektu edukacyjnego „Utracone dziedzictwo – losy ziemian w XX wieku”. W finale wojewódzkim znalazła się praca ucznia ZSZ w Rawiczu, Karola Deki pt. „Zespół Pałacowo-Parkowy w Golejewku”. Karol Deka przygotował swą pracę w formie prezentacji multimedialnej, jako jednej z trzech możliwych form. Za swą pracę otrzymał nagrody edukacyjne     i książkowe. Opiekę nad uczniem sprawował Jakub Moryson.

Więcej…
Friday the 22nd. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©