Kacper Grzelczak srebrnym medalistą Mistrzostw Polski

We Wrocławiu odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych na drugim stopniu podium w biegu na 400 metrów przez płotki stanął uczeń naszej szkoły - Kacper Grzelczak.

Rawicki płotkarz do finału awansował z czwartym czasem eliminacji, uzyskując w najważniejszym biegu sezonu czas 54,54 s. W finale najlepszy okazał się Kacper Antoszewski z KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto, który zwyciężył z czasem 54,06 s. - Mój start na MP oceniam bardzo dobrze, wręcz wyśmienicie - ocenił Kacper Grzelczak. - Udało się zrealizować plan, jaki założyliśmy z trenerką. Wynik mógłby być lepszy. Jest słabszy od uzyskanego w ubiegłym roku. Niestety, uraz nie pozwalał mi na szybsze bieganie. Bardzo się cieszę, że udało mi się zdobyć srebrny krążek i pobiec najszybciej w tym sezonie - dodał medalista MP.
(WuWu)

Aldona Świtała, trenerka "Kadeta" Rawicz
Nasi zawodnicy odnotowali we Wrocławiu naprawdę bardo dobry występ. Kacper Grzelczak nie zawiódł. Wywalczył drugie miejsce na swoim koronnym dystansie, uzyskując w finale najlepszy wynik w tym sezonie. Nie udało się wywalczyć rekordu życiowego, ponieważ ostatnie trzy tygodnie przed OOM Kacper borykał się z bólem stopy. Udało się wyeliminować mikro uraz, ale zabrakło czasu na pełną dyspozycję startową. Należy podkreślić, że ze względów zdrowotnych nie startowaliśmy już kilka tygodni przed mistrzostwami, a treningi realizowane były na 70-80%. Nie wiedzieliśmy więc, tak naprawdę, na czym stoimy. Udało się i to jest najważniejsze.

Data i godzina: 2024-04-25 06:22:06

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Mistrzostwa powiatu rawickiego w piłce nożnej

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w mistrzostwach powiatu rawickiego licealiady w piłce nożnej. Turniej rozegrano na orliku w Jutrosinie. Po bardzo wyrównanych rozgrywkach, nasi uczniowie ustąpili tylko reprezentacji ZSPT CKU w Bojanowie. Miejsce trzecie w turnieju zajęła drużyna 1LO w Rawiczu, a kolejne reprezentacje ZS w Miejskiej Górce i ZS w Jutrosinie. W skład drużyny naszej szkoły wchodzili: Sebastian Cieśla, Kamil Mielcarek, Adrian Dudek, Damian Walkowiak, Marcin Hądzlik, Patryk Wawrzyniak, Sebastian Sęk, Karol Deka, Michał Gąsiorowski i Kamil Taront.