Wycieczka zawodoznawcza do rawickiego Kauflandu

Kategoria: Technik logistyk

W poniedziałek 18 lutego uczniowie klasy drugiej Technikum ZSZ w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk, udali się na wycieczkę zawodoznawczą wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych panią Alicją Stachowską do rawickiego Kauflandu. Klasę oprowadzał dyrektor marketu Kaufland pan Krzysztof Swornowski.

Uczniowie zapoznali się z ogólną organizacją sklepu, zasadami zamawiania towaru, rozróżnieniem asortymentu oraz z funkcjonowania sklepu od zamówienia poprzez dostarczenie do sklepu i wyłożenia na półce.

Dyrektor marketu omówił również działanie i specyfikacje magazynu centralnego, z którego dostarczany jest towar, posługiwanie się terminami zawodowymi, realizację dostaw, zasady ustalania wielkości zamówień. Uczniowie poznali mechanizm działania urządzeń do zamawiania towarów, sposoby wykorzystania środków transportu wewnętrznego, metody układania towarów w magazynie. Mieli okazję uczestniczyć w procedurze przyjęcia towarów z magazynu centralnego i rozładunku dostawy z samochodu na magazyn. Bardzo ciekawym doświadczeniem było poznanie istoty zapasu bieżącego (cyklicznego) oraz zapasu bezpieczeństwa, które w teorii stanowią czasami dla uczniów abstrakcję. Z zaciekawieniem słuchali pana Krzysztofa Swornowskiego, który pokazywał im także dokumenty, którymi posługuje się sklep podczas obrotu towarami.

Zwiedzanie sklepu wielkopowierzchniowego Kaufland dzięki uprzejmości kierownictwa pozwoliło uczniom skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką. Drugoklasiści wyszli z marketu bardzo zadowoleni, tym bardziej, że zwiedzali pomieszczenia niedostępne dla klientów.

Alicja Stachowska składa podziękowania kierownictwu Kauflandu za umożliwienie zwiedzania marketu.

Statystyki

6587822
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
1129
1412
6484
22078
42896
6587822

Twoje IP: 216.73.216.221
Data i godzina: 2026-06-27 19:45:45

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Konkurs wiedzy o zdrowiu i sporcie

21 marca po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu i sporcie skierowany do uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Organizatorem konkursu był Szkolny Klub Sportowy pod opieką p. Magdaleny Ratajczak. Celem było propagowanie wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz aktywizowanie uczniów do zagłębiania wiedzy o sporcie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Do rywalizacji stanęło 29 uczniów z różnych klas, którzy zmagali się z 40 pytaniami zamkniętymi.

Więcej…
Saturday the 27th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©