Uczniowie ZSZ w Rawiczu w Instytucie Historii UAM. I edycja konkursu regionalnego dla nauczycieli „Wielkopolska poprzez wieki” rozstrzygnięta.

22 września już po raz piaty rozpoczęła się edycja wykładów i warsztatów z historii dla szkół ponadgimnazjalnych, pod hasłem „Powtórka przed …”. Zajęcia otwarte zostały zorganizowane przez Instytut Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Poznańskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego, w murach Collegium Historicum. Wieloletnia tradycja współpracy środowiska akademickiego z nauczycielami i placówkami szkolnymi, ma też swoje owoce w Rawiczu, jako że Zespół Szkół Zawodowych już po raz drugi, bierze udział w organizowanych zajęciach otwartych.

Na tegoroczne spotkania z historią dla szkół ponadgimnazjalnych, wyjechała grupa 17 uczniów wraz z nauczycielem historii Jakubem Morysonem. Dla uczniów zaplanowano wygłoszenie 5 wykładów monograficznych i 21 warsztatów źródłowych. Uczniowie mogli również zwiedzać wystawę tematyczną przygotowaną przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu – „Szachy w średniowieczu, średniowiecze w szachach.” Tematem wiodącym tegorocznej edycji był: „Człowiek, cywilizacja, kultura na przestrzeni wieków.” Opiekunowie grup szkolnych wzięli udział w spotkaniu z władzami uczelni i Poznańskiego Towarzystwa Historycznego. W trakcie wykładów i warsztatów, uczniowie otrzymali publikacje historyczne.

W czasie oficjalnej inauguracji „Powtórki przed …”, rozstrzygnięto również konkurs regionalny dla nauczycieli historii „Wielkopolska poprzez wieki”. Konkurs ten został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Poznaniu oraz Instytut Historii UAM przy współpracy z Wielkopolskim Towarzystwem Kulturalnym i Redakcją „Przeglądu Wielkopolskiego”. Konkurs polegał m.in. na przygotowaniu przez nauczycieli prac popularno-naukowych na wskazany przez organizatorów temat wiodący. W I edycji konkursu jedyne wyróżnienie otrzymał nauczyciel historii ZSZ w Rawiczu Jakub Moryson, za prace „Książę Franciszek Ksawery Drucki-Lubecki (1860-1918).” Za otrzymane wyróżnienie, nauczyciel otrzymał nagrody książkowe jak i opublikowanie tekstu swojej pracy w kolejnym numerze „Przeglądu Wielkopolskiego” (nr 2, 2011).

Statystyki

4939476
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
482
757
6625
17987
17758
4939476

Twoje IP: 18.226.251.22
Data i godzina: 2024-04-20 10:59:36

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Praktyki uczniów technikum kształcących się w zawodzie technik mechanik

W tym roku szkolnym od 1 do 26 lutego odbyły się miesięczne praktyki uczniów trzeciej klasy technikum kształcących się w zawodzie technik mechanik. Uczniowie tego profilu odbywali praktyki w trzech zakładach pracy: Gazomet, Ferrpol oraz Tad-Len. Atutem takich praktyk jest zdobycie doświadczenia zawodowego w obróbce metali. Ujrzenie w rzeczywistości zachodzących procesów obróbki metali to przydatne podsumowanie wiedzy zdobytej w szkole. Przechodząc w zakładach przez wiele stanowisk o zróżnicowanej profesji zobaczyliśmy na własne oczy szereg kwestii poruszanych na przedmiotach zawodowych podczas zajęć szkolnych. Prezentowane stanowiska różniły się pod względem wykonywanych zadań i zachodzących procesów. Dzięki temu przez miesiąc poruszyliśmy bardzo szeroki zakres informacji. Pracodawcom zależało na samodzielności wykonywanych przez nas zadań, co pozytywnie wpłynęło na chęć nauki praktykantów.

Więcej…
Saturday the 20th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©