Uczniowie ZSZ w Rawiczu w Instytucie Historii UAM. I edycja konkursu regionalnego dla nauczycieli „Wielkopolska poprzez wieki” rozstrzygnięta.

22 września już po raz piaty rozpoczęła się edycja wykładów i warsztatów z historii dla szkół ponadgimnazjalnych, pod hasłem „Powtórka przed …”. Zajęcia otwarte zostały zorganizowane przez Instytut Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Poznańskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego, w murach Collegium Historicum. Wieloletnia tradycja współpracy środowiska akademickiego z nauczycielami i placówkami szkolnymi, ma też swoje owoce w Rawiczu, jako że Zespół Szkół Zawodowych już po raz drugi, bierze udział w organizowanych zajęciach otwartych.

Na tegoroczne spotkania z historią dla szkół ponadgimnazjalnych, wyjechała grupa 17 uczniów wraz z nauczycielem historii Jakubem Morysonem. Dla uczniów zaplanowano wygłoszenie 5 wykładów monograficznych i 21 warsztatów źródłowych. Uczniowie mogli również zwiedzać wystawę tematyczną przygotowaną przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu – „Szachy w średniowieczu, średniowiecze w szachach.” Tematem wiodącym tegorocznej edycji był: „Człowiek, cywilizacja, kultura na przestrzeni wieków.” Opiekunowie grup szkolnych wzięli udział w spotkaniu z władzami uczelni i Poznańskiego Towarzystwa Historycznego. W trakcie wykładów i warsztatów, uczniowie otrzymali publikacje historyczne.

W czasie oficjalnej inauguracji „Powtórki przed …”, rozstrzygnięto również konkurs regionalny dla nauczycieli historii „Wielkopolska poprzez wieki”. Konkurs ten został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Poznaniu oraz Instytut Historii UAM przy współpracy z Wielkopolskim Towarzystwem Kulturalnym i Redakcją „Przeglądu Wielkopolskiego”. Konkurs polegał m.in. na przygotowaniu przez nauczycieli prac popularno-naukowych na wskazany przez organizatorów temat wiodący. W I edycji konkursu jedyne wyróżnienie otrzymał nauczyciel historii ZSZ w Rawiczu Jakub Moryson, za prace „Książę Franciszek Ksawery Drucki-Lubecki (1860-1918).” Za otrzymane wyróżnienie, nauczyciel otrzymał nagrody książkowe jak i opublikowanie tekstu swojej pracy w kolejnym numerze „Przeglądu Wielkopolskiego” (nr 2, 2011).

Statystyki

4902695
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Wszystkie wizyty od 22.06.2012
87
1231
4454
23991
14829
4902695

Twoje IP: 34.236.134.129
Data i godzina: 2024-02-28 02:32:19

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Migawki z życia ZSZ 2015/2016

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” - etap szkolny

23 lutego br. w Zespole Szkół Zawodowych odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ  ZAPOBIEGA  POŻAROM”. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 10 uczniów, którzy musieli rozwiązać test z wiedzy pożarniczej. Do eliminacji gminnych awansowała najlepsza trójka: Jakub Juskowiak  1 TLG, Rafał Głogosz 2 aw, Maciej Ptak 1 TTM. Kolejne eliminacje odbędą się 11 marca o godzinie 10.00 w siedzibie PSP w Rawiczu.

Opracował: Jakub Moryson

Wednesday the 28th. Affiliate Marketing. ZSZRawicz
Copyright 2012

©